Astrolojide Yengeç, Balık ve Akrep’ten oluşan Su trigonunun ana işaretidir. Altı negatif burçtan biridir ve yönetici gezegeni Ay’dır. Yengeç, burçların dördüncü işaretidir ve Yengeç tarafınca temsil edilir. Ilk olarak duygusal, besleyici ve son aşama sezgisel olmalarıyla birlikte kırılgan ve kimi zaman güvensiz olmalarıyla bilinirler.

25 Ocak, 2022

Yengeç burcu yorumları

Mali durumunuz iyileşecek. Borçlarınızı yada devam eden kredilerinizi geri ödeyebilirsiniz. Ailenizi iş baskısından dolayı dikkatsizlik edebilirsiniz. Bugün işinizde ilerleme şansı. Eşiniz bugün geçmişinizden bir sır öğrendikten sonrasında üzülebilir. Bugün uğurlu renginiz yeşildir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yengeç burcu genel özellikleri

Yengeç bir ana su işaretidir. Yengeç tarafınca temsil edilen bu okyanus kabuklusu, deniz ve kıyı içinde kusursuz bir halde örülür ve Yengeç’in hem duygusal hem de maddi alemlerde var olma kabiliyetini temsil eder. Yengeçler son aşama sezgiseldir ve psişik kabiliyetleri somut alanlarda kendini gösterir: Mesela, Yengeçler bir odadaki enerjileri zahmetsizce toplayabilir. Bu yengeçler, çevrelerine karşı oldukça hassastır ve bununla birlikte son aşama kendini korur. Göksel ruhları olan hayvanlara fazlaca benzeyen Yengeçler, sert, dış kabuklarla korunur. İlk başta, bu yengeçler soğuk yada uzak olarak algılanabilir. Sadece zaman içinde, Yengeçler nazik doğalarını, gerçek şefkatlerini ve mistik kabiliyetlerini ortaya çıkarır. Onları tanımak birazcık vakit alırsa şaşırmayın.(Kaynak)

Birçok iyi ve fena yengeç burcu özelliği vardır. İyi tarafı, yengeç kişiliği sadık, koruyucu, sezgisel ve sevecendir. Fena tarafta ise Yengeçler aşırı kırılgan, huysuz ve kincidir. Aşağıda bu yengeç özelliklerinin her birine detaylı bir şekilde bakıyoruz.

Daha çok burç yorumları okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir