Bafetimbi Gomis, Twitter hesabı üstünden Galatasaraylı bir üstünün fotoğrafını paylaşarak iyi haberler aldığını duyururken futbol severler 2017-18 sezonundaki etkisi altına alan bir performansın arkasından Fransız oyuncu ile Galatasaray’ın yollarının neden ayrı düştüğünü araştırmaya başladı.

Bafetimbi Gomis 2017-18 sezonunda Galatasaray adına Süper Lig’de 29 gol 5 asist ve Türkiye Kupası’nda 3 gol 1 asist kaydetti. O sürem Galatasaray Temmuz 2017’de oynanan Östersund maçlarında hazır olmadığı için zayıf rakibine elenmekten kurtulamadı ve Avrupa kupalarına veda etti.

Sadece Galatasaray Igor Tudor yönetiminde sezona görkemli bir başlangıç yapmış oldu ve ligdeki ilk yedi müsabakasını kazanmayı başardı.

Gomis neden Galatasaray’dan ayrıldı?

Galatasaray, Bafetimbi Gomis ile 31 Mayıs 2020 geçmişine kadar sözleşme imzalamasına karşılık, sürem sonunda Fransız forvet ile yollarını ayırma sonucu aldı. Haziran 2018’de başlamış olan kriz, Gomis’in Galatasaray’dan ayrılmasıyla sonuçlandı. Gomis’in Galatasaray’dan ayrılık sebebi oyuncunun takımın kazanılmış olduğu 21. lig şampiyonluğunu kendisine mal ederek zam talep etmesi olarak yayınlandı.

Bafetimbi Gomis yalnızca golleriyle değil, bununla beraber aslan kükremesi şeklindeki gol sevinçleriyle de Galatasaray taraftarının göz bebeği olmuştu

Gomis veda ederken Instagram hesabında aşağıdaki sözleri sarfetmişti:

Bu müthiş kulübe veda ederken bir aileden ayrılıyorum. Onlar olmadan tüm bu tarz şeyleri asla başaramayacağım ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Aynı şekilde bana her daim yardım eden yöneticilere de oldukça teşekkür ediyorum.

Bafetimbi Gomis

  • Ansiklopedika’da daha çok futbol içinde ne olduğu keşfedin.

Gomis, Türkiye’den ayrılarak Al Hilal takımına geçirme olduktan sonra Galatasaray ile bağlarını koparmadı. Fransız oyuncu Mbaye Diagne’nin transferinde etkin bir rol oynadı ve oyuncunun Galatasaray’a geçirme olmasına katkıda bulunmuş oldu.

Devrin yöneticilerinden Abdürrahim, Kasım 2018’de sarı-kırmızılı kulübün olağan divan kurulundaki konuşmasında, senelik 3 milyon 300 bin euro alan Gomis’in kendilerinden, senelik 5 milyon euro ödeme yapılması ya da sözleşmesinin uzatılması talebinde bulunduğunu söylemişti. Gomis ise bu açıklamaya yanıt olarak Abdurrahim Albayrak ile kesinlikle bir münakaşa içine girmeyeceğini, bu irdelemenin Galatasaray ve taraftarlarına büyük saygısızlık olacağını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir