Cilt bakımı dendiğinde akla ilk olarak hanımefendiler gelir. Fakat adamların de minimum hanımefendiler kadar cilt bakımlarına gereksinimleri vardır. Hatta daha çok. Bu sebeple bir çok adam tertipli olarak tıraş olur ve bu, cildin tahriş olmasına neden olur. Bu yüzden tedbir alınmadığı taktirde bir süre sonrasında cilt, kendini onarım etmeyi pes eder. Oysa birbirinden etkili, ergonomik ve organik adam yüz maskesi tavsiyesi ile kolaylıkla cildinizin tüm gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

(*5*)Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Erkek Yüz Maskesi

Adamların yüzleriyle ilgili en sık karşılaştıkları mesele, kuruluktur. Eğer cildiniz kuru ise vereceğimiz üç bileşenli organik adam yüz maskesi tam size bakılırsa. Cildiniz mat göründüğünde, bilhassa de güneşte kaldıktan sonrasında ya da tıraştan sonrasında cildinizi yatıştırmak için, nemlendirmek amacıyla bu tarifimiz mükemmel bir seçenek olacaktır. Bunun için malzemelerimiz:

 • 3 yiyecek kaşığı aloe vera jeli,
 • 3 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı,
 • 1 tane E vitamini tüpü.

Aloe vera jelini ve Hindistan cevizi yağını cam bir kâsede iyice karışacak şekilde çırpın. Arkasından karışıma bir tane E vitamini tüpü kırıp tekrardan karıştırın. Tüm karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika süresince beklemeye alın. Arkasından ılık su ile durulayın. Cildinizi yumuşak bir havlu ile pres yaparak kurutun. Haftada iki kez bu tarifi uygulamak, yüzünüzün nemlenmesini elde edecektir.

(*5*)Yaşlanma Karşıtı Naturel Erkek Yüz Maskesi

Erkekler için vereceğimiz bu tanım, kolaylıkla favorilerinizden olacaktır. Bu sebeple ekleyeceğiniz karışımlar sıkı bir yaşlanma karşıtı tanım oluşturuyor. Bilinmiş olduğu şeklinde en iyi yaşlanma karşıtı gıdalardan birisi muzdur. Bu tarifimizde bunu kullanıyor ve tamamen organik bir adam yüz maskesi elde ediyoruz. Cildinizde kırışıklıkların azalmasını, yavaşlamasını, nemlenmesini ve parlamasını tek tarifle sunuyoruz. Bunun için malzemelerimiz:

 • Yarın muz,
 • Yarım su bardağı yoğurt,
 • 1 tatlı kaşığı bal.

Ilk olarak bir cam kâse içinde bir muzun yarısını pürüzsüz hale gelinceye kadar ezin. Arkasından 1 tatlı kaşığı balı ve yarım çay bardağı yoğurdu ilave edin. Tamamını çatalla çırpın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika süresince bekleyin. Arkasından ılık suyla yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Haftada 1 kez uygulamanız kafi olacaktır.

(*5*)Parlak Bir Yüz İçin Naturel Yüz Maskesi

Nefes bir cilt bir tek kişinin görünüşünü etkilemez. Psikolojisi ve ruh hali hakkında da informasyon verebilir. Bu yüzden karşı tarafa pozitif yönde, sıhhatli bir görüntü verebilmek için yüzünüzün parlaması büyük ehemmiyet taşır. Peki bunun sırrı nedir? Kahveli adam yüz maskesi tam da bunu sağlıyor. Bu tanım, yüzünüzdeki ölü cilt hücrelerini arındırır, kızarıklık ve iltihabı azaltır, gözeneklerin küçülmesini sağlar ve cildinize tamamen tazelik, parlaklık verir. Bunun için malzemelerimiz:

 • 1 tane yumurta,
 • 1 çay bardağı granül filtre kahve,
 • 1 yiyecek kaşığı limon suyu,
 • 1 yiyecek kaşığı bal,
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı.

Ilk olarak 1 yumurtanın beyazını sarısından ayırın ve bir cam kâse içinde yumurta beyazını köpüklü kıvama gelinceye kadar çırpın. Arkasından 1 çay bardağı granül filtre kahveyi kâseye ilave edin ve çırpmayı sürdürün. Sonrasında 1 yiyecek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu, 1 yiyecek kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizini ilave ederek iyice karıştırın.

Hazırladığınız karışımı masaj yaparak tüm yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü sudan geçirin. Yumuşak bir havlu ile kurulayın.

(*5*)Sivilcelere Karşı Naturel Yüz Maskesi

Sivilce, erkekleri daima rahatsız eder. Yüzünüzdeki sivilcelerle savaşım etmek için bu organik yüz maskesi tarifimiz işinize yarayacaktır. Bununla beraber siyah noktalardan kurtulmanızı, gözeneklerin küçülmesini ve daha parlak bir hal almasını elde edecektir. Bunun için malzemelerimiz:

 • 1 tane yumurta,
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu,
 • bal,
 • 1 yiyecek kaşığı yoğurt.

Ilk olarak bir cam kâseye yumurtanın sarısıyla beyazını ayırın. Yumurta beyazını 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile çırpın. Arkasından 1 çay kaşığı balı karışıma ilave edin. Çırpmayı sürdürün.

Sonrasında gözeneklerinizi açmak için ilkin yüzünüzü ılık su ile sudan geçirin. Havluyla kurulayın ve karışımı sürün. Beklemeye alın. Bu esnada kâsede 1 yiyecek kaşığı yoğurt, 1 yiyecek kaşığı bal ve bir yumurta beyazını karıştırın. Bu karışımı da cildinize sürün. 15 dakika süresince bekleyin. Ilık suyla durulayın. Haftada bir kez bu tarifi uygulamanız yeterlidir.

(*5*)Naturel Peeling Yüz Maskesi

Peeling kullanmak hakkaten iyi sonuçlar veriyor. Üstelik bir tek üç araç-gereç ile organik peeling yüz maskesi yapabilirsiniz. Ölü derilerinizi canlandırabilirsiniz. Yüzünüzü yatıştırabilir, lekelerle savaşım edebilirsiniz. Bunun için malzemelerimiz:

 • 2 yiyecek kaşığı süt,
 • 1 yiyecek kaşığı jelatin,
 • 1 yiyecek kaşığı bal.

Ilk olarak 2 yiyecek kaşığı kaynamış süt ile 1 yiyecek kaşığı jelatini cam bir kâsede pürüzsüz kıvamlaşana kadar çırpın. 1 yiyecek kaşığı balı ilave edin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Yeni tıraş olunmuş ve yıkanmış yüzünüze karışımı sürün. Tamamen kuruduktan sonrasında yukarı doğru çekerek soyun. Haftada bir kez bu tarifi yapmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir