11 Ocak 2022 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını kaybeden eski Galatasaraylı ve şimdiki Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık’ın yaşamı araştırılıyor. Kullanıcılar Ahmet Çalık’ın annesi ve babasının kim olduğu ve kaç kardeşinin bulunmuş olduğu mevzusunda araştırmalar yapıyor.

Ahmet Yılmaz Çalık, oldukça erken bir halde aramızdan ayrıldı! Kasım 2015’te Ulusal formayı Fatih Terim’in elinden aldı. Ocak 2017’de Galatasaray forması giydiğinde halen oldukça gençti. Ekim 2020’de Konyaspor’un yolunu tutmuştu.

https://ansiklopedika.net/ahmet-calikin-galatasaray-kariyeri-ilk-resmi-macina-konyaspor-deplasmaninda-cikmisti.html

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ahmet Çalık kariyerinde son olarak Konyaspor forması giymiştir

Kimdir?

Ahmet Yılmaz Çalık (26 Şubat 1994; Yenimahalle, Ankara-11 Ocak 2022; Gölbaşı, Ankara) Stoper mevkisinde oynamış eski Türk millî futbolcuydu. Gençlerbirliği alt yapısında yetişti ve burada gösterdiği performansla Galatasaray tarafınca 2.5 milyon euro karşılığında aktarma edildi. Toplamda 36 kez formasını giydirilmiş olduğu Galatasaray’da tertipli forma bulma şansı zorlaştı ve Ekim 2020’de Konyaspor’a aktarma oldu.

“Bahçede oynarken komşuların otomobillerine zarar vermeye başlayınca babam beni bir futbol okuluna yazdırmaya karar verdi.”

Ahmet Çalık, 2013 yılındaki bir röportajından

Annesi ve babası kimdir?

2013 senesinde TFF’nin resmi dergisine verdiği bir mülakatta Ahmet Çalık’ın annesinin aslen Ispartalı olan bir ev hanımı, babasının ise ise Ankara’da kireç imalatı meydana getiren bir üretici bulunduğunu belirtmiştir.

Kardeşleri kimler?

11 Ocak 2022 tarihinde trafik kazası geçirerek yaşamını kaybeden Ahmet Çalık’ın 32 yaşlarında bir abisi ve 16 yaşlarında bir kardeşi bulunuyordu.

https://ansiklopedika.net/hayatini-kaybeden-ahmet-calik-aslen-nerelidir.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir