Yaşama tutkulu bir halde bağlılıları ile malum akrep burçları, çevrenizde görebileceğiniz en olağan dışı insanlardan biridir. Hiçbir şeyi yarım bırakmadıkları şeklinde ellerindeki işi en iyi şekilde yapmak  için her şeylerini vermekteler. Akrep burçları, empati mevzusunda iyi kişilerdir. Sadece duygularına kapıldıkları vakit onlardan tehlikelisiniz bulamazsınız. Bu yazımızda sizlere akrep burcunun hangi ay olduğundan ve akrep burçlarının özelliklerinden bahsedeceğiz.

Akrep burcu hangi ay?

Akrep burcu, 24 Ekim ile 23 Kasım içinde dünyaya gelecek olan kişilerin burcudur. Su grubuna ilişkin olan akrep burcu insanı, empati mevzusunda ne kadar iyi olursa olsun duyguların hakim olması imkansız. bilhassa sinir mevzusunda onların üzerine herhangi bir burç yoktur. Elindeki işleri en doğru şekilde halletmeye çalışan akrep burcu insanı, gösterişi de oldukca fazla sevmez. Mütevazi olarak tanımlayabileceğimiz akrep burcu insanı, aynı şekilde yaptıkları iyilikleri direkt olarak denize atarlar.

Akrep burcu özellikleri nedir?

Akrep burçları, oldukça spesifik insanlardır. Duygularına oldukca bağlı bir halde yaşayan akrep burcu insanlarının duygusal zekaları oldukça gelişmiştir. Mantığını devamlı duyguların arkasında tutan akrep burcu insanı, hiddet duygusunu bastıramamaları ile bilinmektedir. Akrep burcuna mensup olan bireyler, duygularını denetim etmekte güçlük çeker ve kontrollerini kaybettiklerine onlardan tehlikesi asla olmaz. Bunlara ek olarak akrep burcu insanı, ukala ve bencil kişiler ile asla anlaşamaz ve çevrelerine bu şekilde bir insanoğlunun olması onlarının sinirlerini alt üst eder.

Akrep burcu insanoğlunun dili sivridir. Bilhassa sinir kat sayısı yükselmiş olan bir akrep burcu insanı, karşısında kim olursa olsun asla dilini tutamaz. halk içinde bu kişiler çoğu zaman “patavatsız” olarak adlandırılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak akrep burcu insanoğlunun fikirlerini değişiklik yapmak oldukça güçtür. Durağan(durgun) fikirli olan bu insalar, kendi bildiklerini okumaktan asla vazgeçmez. Bu yüzden de dış taraftan gelecek olan önerilere tamamen kapalıdır. Akrep burcuna mensup olan insanoğlu, çoğu zaman “Benim bildiğimi yapacağım, doğru ise doğru yanlış ise yanlıştır.” düşünesinde olan insanlarıdır. Bu özellikleri sebebi ile akrep burcu insanları, bir çok şahıs ile anlaşmakta güçlük çeker. Hatta akrep burçları, bu özelliklerine ek olarak bir kişinin suyuna asla gitmez.

Bir iş mevzusunda akrep burçlarına güvenebilirisiniz. Şundan dolayı akrep burcu insanının iş ahlakı oldukça yüksektir. Elindeki bir işi bitirmeden asla başka bir şey yapmayan akrep burcu, aynı şekilde yapacağı işte en iyisi olabilmek için varını yoğunu ortaya döker. Bu özelliği ise akrep burçlarının çalışkan olmasına niçin oluyor. Sadece dediğimiz şeklinde bu burca mensup olan kişilerin fikirleri durağan(durgun) olduğundan de ekip çalışmasına oldukca yatkın olamazlar. Kendileri elindeki işi en iyi şekilde tamamlamak için günlerini, aylarını ve hatta yıllarını harcayabilir. Tüm bunlara ek olarak akrep burçları, kendilerinin bu özellikleri sebebi ile devamlı eleştirilmesine müsade etmiştir. Bir yere kadar kendilerini korumak için çaba sarfeden akrep burçları, sonrasında kendilerini savunmaz ve yaptıkları işte en iyi olarak, eleştirlere en güzel cevabı verir. Ek olarak akrep burçları, almış oldukları bu eleştirler sebebi ile daha da hırslanırlar. Akrep burçları için “Onlar gazla çalışıyor.” diyebiliriz.

Akrep burçların fizyolojik özellikleri nedir?

Değişik bir kişiliği olduğu şeklinde bir akrep burcunu tanımak için onların spesifik fizyolojik özelliklerine bakabilirsiniz. Akrep burçlarının değişik fizyolojik özellikleri, onları öteki insanoğlu arasından sıyrılmasını sağlıyor. Akrep burçlarının boyları çoğu zaman orta ya da uzun olur. Yuvarlak yüzlü olan akrep burçları, kalınca bir bedene haiz olmasına karşın dışarıdan bakıldığından oldukça muntazam bir bedenleri vardır. Çoğu zaman akrep burcu insanının saçları koyu renkli olur. dalgalı yada kıvırcık saçlı olabilen akrep burçlarının gözleri ise insanları büyüleyebilecek kadar güzel olabilir.

Akrep burçlarının öteki insanlara bakılırsa oldukca daha değişik bir bakışı vardır. Sert bir mizaçları olan akrep burçları, uzaktan bakıldığından oldukca donuk bir surata haiz olduğu düşünülür. Sadece yakınlaştıkça bu suratın ne kadar öfkeli olduğu kolaylıkla anlaşılır. Tüm bunlara ek olarak akrep burcu insanlarının bağışıklık sistemi oldukca kuvvetsiz olabiliyor. Bu yüzden de kırılgan bir vücutları oluyor. Bu yüzden de akrep burcuna mensup olan insanoğlu, devamlı olarak hasatalanabiliyor. Ek olarak hastalık mevzusunda sabırsız olan akrep burçları, hastalık üzerine hastalık yaşayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir