Fırın kullanmadan kısa süre içinde tatlı hazırlamak isteyenler buraya. Akşam çayın, kahvenin yanına tüketebileceğiniz havuçlu mozaik pastayı fazlasıyla seveceksiniz. Kısa süre içinde hazırlayabileceğiniz havuçlu mozaik pastayı oldukça sevecek ve çayın, kahvenin tüketebilirsiniz. İşte havuçlu mozaik keki hazırlamanız için lüzumlu olan malzemeler…

Malzemeler;

  • 5 tane havuç
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 1 paket petibör bisküvi
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay bardağı ceviz
  • Yarım çay bardağı süt
  • Tarçın

Yapılışı;

İlk olarak 5 tane havucun kabuklarını soyalım sonrasında uygun bir tencerenin içinde rendeleyelim. Rendeleme işlemini tamamladıktan sonrasında 1 çay kaşığı toz şeker ilavesinde bulunalım. İki malzemeyi güzelce pişirelim. Pişirme işlemini tamamladıktan sonrasında havuçlar suyunu salacak ve çekene dek pişirin. Suyunu çekip pişen havuçları soğumaları için uygun bir kasenin içine alalım. Havuçlar soğuyana kadar başka bir kabın içinde 1 paket petibör bisküviyi kırın. Bisküvilerin üstüne yarım çay bardağı sütü, 1 çay bardağı cevizi, 1 paket vanilyayı ve 1 tepeleme çay kaşığı tarçını ilave edelim. Akabinde tüm malzemeler birbirine karışana dek güzelce karıştıralım. Peşinden soğuyan havuçları da karışım içine ilave edelim. Havuçları da güzelce karıştıralım. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonrasında tezgahın üstüne 1 tane pişirme kağıdını alalım.

Havuçlu mozaik harcını pişirme kağıdının üstüne alalım ve güzelce toparlayalım. Elimizle bastırarak biçim verelim.

Akabinde pastanın üstüne Hindistan cevizi ilavesinde bulunalım ve pastanın tamamını Hindistan cevizi ile kaplayalım. Pastanın üzerini pişirme kağıdı ile sardıktan sonrasında 30 dakika kadar dipfriz içinde bekletelim.

Video: FIRINSIZ ✅ AŞIRI KOLAY 🥕 HAVUÇLU MOZAİK PASTA

https://www.youtube.com/watch?v=qKobeksHvBg&t=57sVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: FIRINSIZ ✅ AŞIRI KOLAY 🥕 HAVUÇLU MOZAİK PASTA (https://www.youtube.com/watch?v=qKobeksHvBg&t=57s)

30 dakikalık bekleme sürecinden sonrasında pastanızı çıkarıp servise hazır hale getirebilirsiniz. Afiyetle yiyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir