Haftanın bir günü hepimiz evinde balık tüketir ve balık’ta günümüzde en mühim yiyeceklerden birisidir. İçerisinde bolca oranda vitamin ve mineral olduğundan dolayı balığın hayatımızdaki yeri oldukça farklıdır. Bunların haricinde Omega 3 içerdiğinden evlatlarımızın kesinlikle haftada minimum bir kere balık tüketmesi gerekiyor. Balıkların da doğal olarak bir sürü çeşidi var ve bu yazımızda en oldukça tercih edilen Alabalık balığının yanına neler yapılır ? bunu inceleyeceğiz.

Acılı Ezme

Balık yemeklerinin yanına genel olarak meze yapılır ve meze olarak da acılı ezme yaptığınız Alabalık balığının yanına oldukça iyi gidecektir. Ezmeyi isteyenler acı isteyenler de tatlı yapabilir burada karar siz değerli ziyaretçilerimizin doğal olarak.

Roka ve Turp Salatası

Alabalık balığınızın yanına gidecek en güzel mezelerden birisi de heralde de salata’dır. Balık yemeklerine ise yakışan en güzel salata roka ile turp salatası olmaktadır. Bu ikisini güzelce doğrayıp bolca ekşili yaparak sofranıza yer verebilirsiniz.

Balık Çorbası

Balık yemeden ilkin ilk olarak midemizi rahatlatmak için başlangıç olarak güzel çorba yapmamız gerekiyor. İşte bunun için yapabileceğiniz alabalığın yanına en ideal çorba balık çorbasıdır. Hem vitamin bakımından varlıklı hem de mide için rahat olduğundan tercih edebilirsiniz.

Patates Salatası

Alabalığın yanına doyurucu bir salata yapmak istiyorsanız o vakit tercihiniz patates salatası olur. Haşlamış olduğunuz patatesleri , maydanoz ve taze soğanlar ile birleştirip mükemmel salataya dönüştürerek sofranıza yer verebilirsiniz.

Bal Kabağı Tatlısı

Şimdi yiyecek yedikten sonrasında son olarak olarak ne yenir ? Heralde de güzel yapılmış bir tatlı değil mi ? İşte Alabalıktan sonrasında bal kabağı tatlısını tercih edebilirsiniz. İsteyenler mütevazı yapmak yerine tahinli yaparak bal kabağı tatlısını daha leziz hale dönüştürebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir