Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 3 Haziran 2018’de meydana getirilen Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda eski başkan Aziz Yıldırım’ı yenmeyi başararak kulüpte 3 yıl süresince vazife halletmeye hak kazanmıştı.

Aradan geçen üç senenin arkasından Ali Koç yeni bir Yönetim Kurulu sıralaması oluşturarak seçimlerde tekrardan başkan seçilmenin yollarını arıyor. Peki Ali Koç, bundan önceki döneme gore hangi yeni adları ekibine dahil etti ve hangi isimlerle yollarını ayırmayı tercih etti?

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nda yeni yüzler – Üst sıra soldan sağa: Erol Bilecik, Mehmet Dereli, A. Sertaç Komsuoğlu, Hüseyin Arslan. Alt sıra soldan sağa: Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen

Ali Koç’un Yönetim Kurulu Sıralaması

2018 yılındaki sıralama ile 2021 yılındaki sıralama karşılaştırma edildiğinde yalnızca Kurtarılışı Pekin, Simla Türker Bayazıt, Ömer Temelli, Kemal Danabaş ve Burak Çağlan Kızılhan‘ın tekrardan asil aday olarak gösterildiği görülüyor. Dolayısıyla eski listeden 5 isim yeni listeye dahil edilmiştir. Ek olarak 2018’deki listede yedek aday olarak gösterilen Selahattin Kalımlı bu kere asil üye olarak gösterilmiş.

2018 seçimlerinde Aziz Yıldırım’ın Yönetim Kurulu asil listesinde yer edinen ve seçilemediği için Başakşehir Futbol Kulübü Yönetim Kurulu’na girerek bu kulüpte Asbaşkanlık görevini yürüten Ahmet Ketenci bu kere Ali Koç’un listesinde yer ediniyor.

Dolayısıyla Ali Koç’un 2021 seçimlerinde oluşturduğu listede Erol Bilecik, Mehmet Dereli, A. Sertaç Komsuoğlu, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, ve Ruşen Çetin olmak suretiyle toplamda dokuz yeni ismin listede yer aldığını söylemek mümkündür.

2018 seçimlerinde yedek üye olarak gösterilen Alper Pirşen 2021 seçimlerinde asil üye olarak yer ediniyor. Ömer Okan ise 2018’de asil üye olarak yer alırken 2021’de yedek üye olarak gösteriliyor.

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Metin Şen, Turhan Şahin, Acar Sertaç Komsuoğlu ve Simla Türker Bayazıt Ali Koç tarafınca oluşturulan yeni listede yer almıyor.

14 kişilik asil üye sıralaması açıklandıktan sonrasında Fenerbahçe taraftarlarının pek bir çok listedeki adları yetersiz buldu ve Hamdi Akın, Metin Sipahioğlu şeklinde adların listede niçin yer almadığını sorguladı.

Aziz Yıldırım Ali Koç’a cephe alıyor

24 Haziran 2021’de Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, bir basın toplantısı düzenleyerek Ali Koç’a cephe aldı ve oldukça sert sözler sarfetti. Yıldırım, üç yıl süresince görevde olan Ali Koç yönetiminin icraatlarını sorgulayarak rakibine ‘buradayım’ mesajı verdi.

Sadece başkanlık seçimlerinde aday olamayacağını deklare etti. Aziz Yıldırım’ın kendi ekibinden bir adı ön plana çıkararak Ali Koç’a rakip olması umut ediliyor, sadece şimdilik Koç’un hafta sonu yapılacak seçimlerde tekrardan başkan olarak seçilmesine kati gözle bakılıyor.

Sadece pek oldukça Fenerbahçe taraftarı, bu seçimlerden galip ayrılması ve kulübün beklenen başarıya ulaşamaması durumunda Ali Koç’un yüksek olasılıkla çekilme edeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir