Burak Elmas’ın Yönetim Kurulu asil sıralamasında yer edinen iş insanı Ali Polat Bengiserp Galatasaray Spor Kulübü’nün ikinci başkanı oldu.

Kulüpten meydana getirilen açıklamada Yönetim Kurulu Vazife Kısmı’nün yapıldığı ve ikinci başkanlığa Ali Polat Bengiserp’in getirilmiş olduğu açıklandı. Böylece Bengiserp, bundan önceki dönem Galatasaray ikinci başkanlığı görevini yürüten Abdürrahim Albayrak’ın yerini almış oldu.

Kulüpte vazife dağılımı şu şekilde oluştu:

Başkan: Burak Elmasİkinci Başkan: Ali Polat BengiserpBaşkan Yardımcısı: Rezan EpözdemirBaşkan Yardımcısı: Bikem KanıkGenel Yazman: Şükrü Köksal ÜnlüMuhasip Üye: Burçak Emre ZorluYönetim Kurulu Sözcüsü: Mehmet Remzi Sanver

ALİ POLAT BENGİSERP KİMDİR?

Ali Polat Bengiserp gerek Galatasaray Lisesi mezunu olması gerekse de 1970-75 yılları aralığında Galatasaray Basketbol Ekibi’nda oynaması sebebiyle toplum içinde oldukça tanıdık bir isim. Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas’ın yönetim kurulu sıralamasında bulunan Ali Polat Bengiserp Galatasaray Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini Fransa’da Grenoble ve Nanterre Üniversitelerinde İş İdaresi Kısmı’nde tamamladı. Ali Polat Bengiserp ortalama 40 senelik lojistik, pazarlama ve iş yönetimi tecrübesine haizdir.

1996-1998 ve 2000-2002 yılları aralığında Internasyonal Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Başkanı olarak vazife yapmış oldu. Galatasaraylılar Derneği’nde 2001-2009 yılları aralığında 6 yıl yönetim kurulu üyesi olarak, 2013-2019 yıllarında ise başkan olarak vazife yapmış oldu.

Galatasaray başkanlık seçimlerinde Burak Elmas tarafınca Yönetim Kurulu asil listesine alındı. 19 Haziran 2021’de meydana getirilen seçimler sonucunda Burak Elmas Galatasaray 38. başkanı seçildi ve Ali Polat Bengiserp’in de görevi başlamış oldu. 22 Haziran 2021’de düzenlenen törenle Bengiserp mazbatasını aldı.

Galatasaray Yönetim Kurulu

İlgili Makaleler

  • Burak Elmas’ın Yönetim Kurulu’nda kimler var? Asil-Yedek Tam Sıralama
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Ali Polat Bengiserp kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Remzi Sanver kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Başak Karaca kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Şükrü Köksal Meşhur kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Işıtan Gün kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Bikem Kanık kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir