İçindekiler

Alinaziğin Yanında Ne Yakışır ?

Alinaziğin Yanında Ne Yakışır ?

Hem tadı hem de görüntüsü oldukça güzel olmasından dolayı sofraları renklendiren yiyeceklerden birisi olan alinaziğin yanında ne gider ? bugün buna bakacağız. Evinize hususi konuk geleceği süre genel olarak meydana getirilen et yiyecekleri içinde alinazik yemeği yer verilmiştir. Son aşama güzel olan bu yemeğin yanına bir de oldukça güzel yiyecek yapmış olursanız o süre ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacağından güvenli olabilirsiniz. Şimdi hanımlar alinazik yemeğinin yanına yapılabilecek ilk yemekler içinde Pirinç pilavı yer ediniyor. İkisi oldukça uyumludur. Eğer pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o süre aşağıda başka alternatif yemeklerde bulunmaktadır.

Alinaziğin Yanında Ne yapsam

Örnek Tanım ; Alinazik yemeği , Pirinç Pilavı , Cacık Yada Salata. Bu vermiş olduğumuz menüyü akşam menüsü olarak tercih edebilirsiniz.

Pilav

Alinazik yemeğin yanına yapılabilecek enfes yiyeceklerden birisi heralde de pirinç pilavıdır. Pirinç pilavınızı yapacağınız süre mütevazı yapmak yerine domatesli yada garnitürlü olarak yapabilirsiniz. Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız bunun yerine bulgur pilavını da seçebilirsiniz.

Salata

Alinazik , pirinç pilavı yaptıysanız ve bunu tamamlamak için cacık yapmayı düşünmüyorsanız o süre bunun yerine salata çeşitlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Salata çeşidi olarak mevsim salatası oldukça iyi seçim olur.

Alinaziğin Yanında Ne Gider

Piyaz

Piyaz biliyorsunuz ki ki et yemeklerinin yanına meydana getirilen meze çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden sizler de alinaziğin yanına kuru fasulyeden oluşan piyazı seçebilirsiniz. Hem yapımı da kolay olduğundan dolayı bence denemelisiniz.

Mercimek Çorbası 

Her yemeğin başlangıcı olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise alinaziğin yanına gidebilecek lezzetler içinde mercimek çorbası yer ediniyor. Yapımı da kolay olduğundan dolayı asla beklemeden derhal yapın.

Mantar Sote

Mantar sote birçok şahıs tarafınca oldukça sevilmektedir ve bilhassa et yemeklerinin yanına sık sık yapılmaktadır. Bu yüzden sizler de yaptığınız Alinazik yemeğinin yanına mantar soteyi yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir