Ayhan GÜRBÜZ : Mahallemizde bulunan sıhhat ocağı doktoru, yeteri kadar bizimle ilgilenmiyor. Bu da yetmezmiş şeklinde bir şey sorduğumuzda derhal tersleniyoruz. Bununla ilgili sıhhat bakanlığı yakınma işlemlerimizi iyi mi gerçekleştirebiliriz?

En azından yaptığımız yakınma sonuçta bir denetleme gelmesi bile doktorun bizlere davranması için kafi olacaktır diye düşünüyorum. Mahallede yaşayan hepimiz aynı durumdan yakınıyor.

184 Sabim Şikayet Hattı

Ayhan Bey Hoş geldiniz; Sağlık alanında yaşadığınız herhangi bir problemi 184 Sabim yakınma hattı üstünden anında parasız bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Sabim şikyet hattını arayarak daha süratli ve kaliteli bir çözüme ulaşabilirsiniz. Buradan yapacağınız şikayetler devamlı uzman doktorlar tarafınca değerlendirilmektedur. Bundan dolayı buradan yapacağınız bilgilendirmeler dilekçelere bakılırsa daha süratli sonuca ulaşmaktadır

Sabim Nedir? Sabim’in açılımı, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi şeklindedir.

Sabim Alo 184 Emek harcama Saatleri

Sağlık bakanlığı yakınma hattı 184, haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Istediğiniz zaman yaşadığınız her türlü problemi standart işyar emek harcama saatlerini beklemeden iletebilirsiniz.

Geçmişte yaşanılan büyük problemler artık 184 yardımıyla süratli bir halde çözülebiliyor. Eskiden bir sorun yaşanıldığında “Git kardeşim kime yakınma edersen et” şeklinde sözler kullanılıyordu. Artık 184 suç duyurusu hattı yardımıyla bunların önüne geçildi.

Yukarıda yazdığımız işlemlerin haricinde sıhhat bakanlığı yakınma işlemlerinizi dilekçe ile de yapabilirsiniz. Sadece bu işlem birazcık daha uzun sürmektedir. Esasen vatandaşın yapmış olduğu şikayetlerin daha kısa sürede neticelenmesi amacıyla 184 kurulmuştur.

Alo 184 Tütün İhbar Hattı

Sağlık bakanlığı yakınma hattı, hem de tütün ile ilgili yapacağınız şikayetlerde de de kullanılmaktadır. Biliyorsunuz ki ki, günümüzde artık nerede ise her yerde sigara içme yasağı bulunuyor. Bundan dolayı dumansız hava sahasını destekliyorsanız, sigara içilmemesi ihtiyaç duyulan bir yerde içen kişileri kolayda 184 tütün suç duyurusu hattı ile yakınma edebilirsiniz.

Tütün suç duyurusu işleminizi gerçekleştirdikten sonrasında o bölgeye derhal bir ekip atanır ve kısa süre içinde denetleme işlemi adım atar. Herhangi bir tütün kaide ihlali tespit edilmesi halinde ekip, hızlıca görüntü ve tutanakları işleme koyar.

Yeşil dedektör Mobil Uygulaması Yeşil dedektör isminde mobil uygulaması üstünden de günümüzde artık tütün ile ilgili lüzumlu şikayetlerinizi yapabilirisiniz.

Niçin 184 değil de yeşil dedektör uygulamasını kullanalım? Bu uygulamayı kullanmanız halinde, günümüz teknolojisi GPS ile kısa sürede konumunuza ulaşılır.

Ihmal etmeyin yapacağınız aslı astarı olmayan ihbarlar sizin sorumluluğunuzdadır. Bundan dolayı kanıtlayamayacağınız , aslı astarı olmayan ve kara çalma durumunda olan şikayetler ile ilgili yasal sorumluluğunuz olacaktır

Eğer sorununuzu bu şekilde çözemediyseniz yakınma dilekçesi örneğine bakabilirsiniz. Dilekçe yazmak devamlı daha etkili bir yöntemdir. Söz uçar yazı kalır.

Tagged:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir