Andorid geliştirici modu, telefonunuzu yada tabletinizi normalde mümkün olmayan şekillerde değiştirmenize olanak tanıyan hususi bir ayardır. Bu, Play Store dışından uygulamalar yüklemeyi, Google tarafınca onaylanmayan uygulamaları çalıştırmayı ve öteki potansiyel olarak tehlikeli eylemleri içerebilmektedir.

Android Geliştirici Modu Nasıl Açılır

Android geliştirici modu açma işlemi için Ayarlar’ı açın ve Telefon Hakkında kısmına dokunmalısınız. Sonrasında, yapı numarasına ilerleyin ve ona yedi kez dokunun. Artık bir geliştirici olduğunuzu söyleyen bir ileti açılmalıdır! Android geliştirici seçenekleri performans arttırma konuşulduğu süre karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkmaktadır.

İçindekiler

Android Geliştirici Modu Nasıl Açılır?

Android Geliştirici Modu Nasıl Açılır?

Geliştirici modunu açmak için telefonunuzda Ayarlar’a gidin ve peşinden Telefon Hakkında menü öğesini görene kadar aşağı kaydırın. Telefon Hakkında menüsünde, Yapı Numarasını bulup yedi kez dokunun. Yedinci dokunuştan sonrasında, “Geliştirici modu açıldı” yazan bir ileti alacaksınız. Artık ayarlar menünüzden geliştirici seçeneklerine erişebilirsiniz.

Android geliştirici modu kapatma işlemi için geliştirici ekranının üst bölümünde yer edinen mavi şeridi işaretlemelisiniz. Buradaki düğme geliştirici hususi durumunu eylemsiz ve etken etmeye yarar. Dolayısıyla bu bölümden geliştiriciyi kapatabilirsiniz. Peki, android geliştirici seçenekleri ne işe yarar? Android’in geliştirici seçenekleri, Android’in bazı davranışlarını değiştirmenize olanak tanımaktadır.

Android geliştirici modu, önyükleyicinin kilidini açmak yada cihazınızı rootlamak zorunda kalmadan Android işletim sistemine ve ayarlarına erişmenizi elde eden hususi bir moddur. Kullananların cihazlarını değiştirmesine izin verir. Sadece bazı riskleri de bununla beraber getirir. Bundan dolayı bu biçim bir işlemi yapmadan ilkin kapsamlı bir araştırma sürecini yakından izlemek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir