Her telefon için ayrı özelliklerdeki işletim sistemi yüklenerek piyasaya sürülebilir. Android olarak insanoğlu tarafınca anılan telefonlar için de hususi bir işletim sistemi kullanıldığını söylemek doğru olacaktır. İşletim sistemi değişik olan cihazlar; uygulamaların bölgeleri değişik olan, değişik uygulama simgelerine ve uygulama içeriklerine haiz olan yapıdadır.

Bu yüzden, android telefon kullanan insanların; android telefonda çöp kutusu nerede, sorusunu sormaları muhtemeldir. Çöp kutusu yardımıyla silinen klasörlerin kurtarılması için son seçenek elde edilebilirken, aygıt üstünden bazı verilerin temelli olarak silinmesi de sağlanabilir.

Android Telefonda Çöp Kutusu Var Mıdır?

Android telefonlar üstünde yer edinen çöp kutuları, her veri için yerleştirilmiş olan alanlar değildir. Doğrusu, android işletim sistemi bulunan her telefon için çöp kutusu bulunur. Sadece, çöp kutusu içindeki verilerin hangi içerikler için ayrılmış olduğu değişken olduğu da unutulmamalıdır. Çöp kutusunun bulunduğunu öğrenen android kullanıcıları, hangi uygulamalar için geri dönüşüm imkanlarının bulunduğunu da öğrenmelidir.

Android Çöp Kutusu Menüsü

Android Telefonda Çöp Kutusu Hangi Uygulamalarda Vardır?

Android sisteme haiz olan bir telefonda, bazı alanlar için çöp kutusu özelliği bulunur. Bilhassa; fotoğraflar için oluşturulan çöp kutuları, dosyalar için çöp kutuları ve hususi olarak uygulama yüklenen programlar için çöp kutusu özelliği bulunur. Bunun yanı sıra; mesajlar, arama kayıtları, şarkılar, toplumsal medya uygulamaları ve bilhassa bireysel olarak yüklenen uygulamalar için çöp kutuları bulunmaz.

Android Çöp Kutusu Siliniyor

Android Telefonda Çöp Kutusu Nereden Bulunur?

Androdi telefon kullanıcıları, çöp kutusu bulma izlencelerini takip etmelidir.

Bu izlenceler:

  • Telefon kilidi olması halinde bu kilidin açılması ve direkt ekrana bağlanılması sağlanır.
  • Fotoğraflar için bulunan çöp kutusu için galeri kısmına girilir ve sağ alt bölümde yer edinen ‘Son silinenler’ kısmına girilir. Bu alanda, son bir ay içinde silinmiş olan tüm fotoğraflar görünür haldedir. Organik olarak, fotoğraf ve video içerikleri için bulunan çöp kutusuna erişilmiş olur.
  • Dosyalar için yer edinen çöp kutusuna erişmek için, android sistemdeki telefon üstündeki uygulamalardan ‘Dosyalarım’ uygulamasına giriş yapılır. Sol alandaki seçenekler içinden ‘Silinen dosyalar’ içinde ne olduğu tuşlanır. Dosyalar için de çöp kutusunda veri bulundurma süresi bir ay olduğundan, bir ay içinde silinen tüm dosyalara ulaşılır.

Bu adımlar sonrasında, android telefonda çöp kutusuna girilmiş olur.

Video: Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme, Samsung Çöp Kutusu, Android Çöp Kutusu

https://www.youtube.com/watch?v=X6b-wJWgFMsVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme, Samsung Çöp Kutusu, Android Çöp Kutusu (https://www.youtube.com/watch?v=X6b-wJWgFMs)

Android Telefonda Çöp Kutusu Niçin Bulunur?

Android telefonda yer edinen çöp kutusunun bulunması için geçerli birden fazla niçin vardır. İlk olarak, silinmiş olan dosyaların yada fotoğraf ile video şeklinde içeriklerin kurtarılmak istenmesi mümkündür. Silinen içeriklerin de yalnızca çöp kutusunda olmasından dolayı, android telefonlarda çöp kutusunun bulunması büyük ehemmiyet arz eder.

Ek olarak, android telefonlardan temelli olarak silinmek istenen içerikler de olabilir. Veri tabanına kayıtlı olan ve istenmeyen bu içerikler, çöp kutusu üstünden de silmiş olduğu vakit temelli olarak imha edilmiş olur. Belirtilen nedenlerden dolayı android telefonda çöp kutusu bulunmalıdır.

İzleyin: Samsung Çöp Kutusu Nerede, Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme, Telefon Çöp Kutusu

https://www.youtube.com/watch?v=VxYbaaHB4B8Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: Samsung Çöp Kutusu Nerede, Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme, Telefon Çöp Kutusu 🇹🇷 (https://www.youtube.com/watch?v=VxYbaaHB4B8)

Android Telefonda Çöp Kutusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Android telefonda çöp kutusu nerede, şeklinde araştırmalara dahil olan telefon kullanıcıları; bazı durumlara, ortaya çıkabilecek sonuçlara ve işlemi yaparken bilmeleri ihtiyaç duyulan mevzulara dikkat etmelidir.

Dikkat edilmesi ve bilinmesi ihtiyaç duyulan android telefon çöp kutusu hususları:

  • Mesajlar için, arama kayıtları için yada öteki uygulamaların büyük çoğunluğu için ayrı ayrı dizayn edilmiş çöp kutusu seçenekleri yoktur. Bu yüzden tamamen kaybedilmek istenmeyen ve galeri ile dosyalar kısmı haricinde yer edinen verilerin silinmeden ilkin iyice incelenmesi gerekir.
  • Çöp kutusundan silinen veriler için ek olarak bir alan yoktur. Bu alandan silinen veriler temelli olarak aygıt hafızasından kaldırılır.
  • Çöp kutusu üstünde verilerin kalma süresi bir ay ile sınırlıdır. Bir ayın tamamlanmasından sonrasında veriler çöp kutusu üstünden de silinerek kaybolur.
  • Çöp kutusu üstünden veri kurtarmak mümkündür ve verilerin herhangi bir zarar alması söz mevzusu değildir.

Şeklinde gözlemlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir