Google internet ağında arama motoru ile devrim yaratmıştı, 2005 senesinde Android Inc’yi alıp geliştirerek Linux işletim sistemine haiz cep telefonlarını geliştirdi. 2008 senesinde işletim sistemin değişim yaparak Android 1.0 HTC Dream ile dünyaya ilk akıllı telefonunu tanıttı. Bir oldukca özelliği içinde barındırarak denetim edilmesini elde etmiştir. Telefon dünyasında devrim yaparak akıllı telefonların geliştirilmesi sağandı.

Günümüzde 7’den 70’e her insanın kullandığı telefonlar “akıllı telefon” kapsamına girmektedir. Kullanılan telefonların %90’nı Android işletim sistemine haiz. Bir oldukca özellik olması ile telefonunuzu sınırsız bir halde kullanmanıza olanak sunmaktadır. Android telefonlar değişen teknolojinin son harikası olarak bir oldukca hususi durumunu kullanmamıza olanak sağlamaktadır.

Android telefonlarda ekran görüntüsü iyi mi alınır?
Kullandığınız telefonlar Android işletim sistemine sahipse ekran görüntüsünü istediğiniz vakit alabilirsiniz. İnternette dolaşırken bir şey gördünüz ve not almanız gerekti, kağıt kalemde olmadığından dolayı ne yapacağınızı size akıllı telefonunuz söyleyecektir. En iyi yol ekran görüntüsünü alarak o detayları kaydetmeniz olacaktır. Bir oldukca telefonda ekran görüntüsü almak aynı tuş fonksiyonu yardımıyla gerçekleşmektedir.

Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma
Cep telefonu dünyasında en gelişmiş olanları ve yenilikçi hali ile Samsung ilk sırada yerini alıyor. Zenginleştirilmiş menüsü ve özellikleri ile kullanımı oldukça basittir. Standart olarak tuş fonksiyonları yardımıyla ekran görüntüsünü kolaylıkla alabilirsiniz. Ekran görüntüsü için home tuşu ve güç (açma-kapama) tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Tüm modellerinde aynı şekilde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Home + Güç (Açma Kapama)

iPhone Ekran Görüntüsü Alma
iPhone geniş kitlelere hitap eden çağdaş bir yapıya haizdir. Kullanım bakımından diğerlerine gore birazcık daha karışık olmasına karşın kalitelidir. Açma kapama tuşu yukarıda bulunmaktadır. Güç tuşuna basılı tutup peşinden menü tuşuna basmanız durumunda ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Menü + Güç (Açma Kapama)

LG Ekran Görüntüsü Alma
LG kullanıcılarındansanız eğer ekran görüntüsünü almak için ses düşürme ve güç tuşuna basarak alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Ses Kısma + Güç (Açma Kapama)

HTC Ekran Görüntüsü Alma
HTC telefon kullanıcısıysanız eğer ekran görüntüsünü almak için öteki cihazlarda olduğu benzer biçimde aynı şekilde alabilirsiniz. Güç tuşu ile home tuşuna ayı anda basılı tutmanız durumunda kaydedilecektir.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Home + Güç (Açma Kapama)

Sony Ekran Görüntüsü Alma
Sony kullanımı azca olmasına karşın kullananların rahatlığı için ekran görüntüsünün iyi mi olacağını tanım edebiliriz. İyi bir modele haiz olmasa dahi rahat bir halde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü: Ses Kısma + Kilit Tuşu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir