İçindekiler

Anne Sütünün Cilde Faydaları Nedir?Anne Sütü Cilde Iyi mi Uygulanır?Anne Sütü Cilt Maskesi Tarifi

Anne Sütü ile Peeling Maske

(*2*)

(*2*)

(*2*)

Anne sütünün önemi insanlığın varoluşundan beri her insanın malumu. İçerisinde bulunan vitamin ve minerallar insan yaşamı için oldukça önemlidir. Bilhassa ilk 6 ayda bebeklerin muhakkak tüketmesi gerekmektedir. Doğumdan sonrasında bebeğin anne sütü tüketmesi, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi görmektedir. Son aşama ehemmiyet arz eden bu besini başka yönlerden de incelemek istedik. Biz bugün bir tek bebekler için değil, her mevzuda mucize olan anne sütünün cilde yararları noktasına değineceğiz.

Bu içeriğimizde anne sütü yüzü güzelleştirir mi? Yüzdeki lekelere iyi gelir mi? Yetişkinlerde ne işe yarar? Faydaları nedir? Benzer biçimde sorularınızı cevaplandıracağız.

Anne Sütünün Cilde Faydaları Nedir?

Anne sütü yetişkinlerde ne işe yarar? diye sordunuz. Ikimiz de uzmanlarımızla beraber üstüne çalıştık. Kalsiyum, demir, magnezyum ve bir oldukca vitamin açısından zengindir. Dolayısıyla yetişkinler için de oldukça yararlı olmaktadır. Anne sütünden meydana getirilen maske, bir oldukca cilt problemini çözmekte destek tedavi olarak kullanılmaktadır. Anne sütü cilt maskesi iyi mi yapılır?  Anne sütü cilde iyi mi uygulanır? Faydaları nedir? birlikte bakalım.

 1. Anne sütü cildi gençleştirir. Hücre yenilenmesine destek sağlar.
 2. Ciltte oluşan yanık ve yara izlerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Güneş lekelerinin açılmasına yardım eder.
 4. Egzama, ürtiker benzer biçimde cilt döküntüsü oluşturan hastalıklara da iyi gelmektedir.
 5. Cildin temizlenmesine destek olduğundan akne, sivilce, siyah nokta benzer biçimde oluşumları da iyileştirir.
 6. Yine sivilcelenmesine de engel olur.
 7. Göğüs ucu çatlakları da oldukça acılı olabilir. Anne sütü, çatlakların üstüne sürülerek hızla iyileşmesi sağlanmaktadır.
 8. Anne sütü cildi beyazlatır mı? diye sorduğumuzda da bu besinin cildimizi beyazlatma ve parlatma özellikleri bulunduğunu öğreniyoruz.
 9. Anne sütü kırışıklıklara iyi gelir mi? diye sorarsanız da yanıt evet. Anne sütünün antiaging özelliği bulunmaktadır.
 10. Doğum lekelerine anne sütü oldukça iyi gelmektedir. Tertipli kullanımda lekelerin açıldığını farkedeceksiniz.

Anne Sütü Cilde Iyi mi Uygulanır?

Anne sütünün cilde uygulanması oldukça kolaydır. Size vereceğimiz maske tarifleri evde bulunan malzemelerle cildinize uygulanabilmektedir. Ek olarak maske yapmak istemezseniz de bir pamuk yardımıyla cilde press yaparak faydalanabilirsiniz.

Anne Sütü Cilt Maskesi Tarifi

 • 3 yiyecek kaşığı anne sütü
 • 3 yiyecek kaşığı bentonit kil
 • (*2*)

  Yapılışı

  Eşit oranda bentonit kili ve anne sütünü metal olmayan bir kapta karıştıralım. Tahta kaşık kullanalım. Macun kıvamına gelen maskeyi yüzümüze uygulayalım. 20 dakika bekleyip ılık suyla yıkayalım.

  Bentonit kili nedir? diye sorduğunuzu biliyoruz. Bentonit kilini ve faydalarını anlattığımız içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

  Yaptığımız maskemizi tertipli olarak uygulayarak anne sütünün cilde olan yararlarından yararlanabilmekteyiz.

  Anne Sütü ile Peeling Maske

  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 5 yiyecek kaşığı anne sütü
  • yarım limonun suyu
  • (*2*)

   Yapılışı

   Tüm malzemeyi karışmasını sağlayarak cildimize sürelim. Peeling işlemi olduğundan cildimize dikkatlice masaj yapalım. 10 dakika masaj yaptıktan sonrasında cildimizi ılık suyla yıkayalım.

   Cildimizi ölü derilerden arındıran bu işlemi yaptıktan sonrasında anne sütüyle cildimizi silelim. Uyumadan ilkin uyguladığımız bu maske oldukça yararlı ve etkilidir. Bu mucize besinin bizlere kattıklarından faydalanmanız dileğiyle. Maske tariflerimizi yaptıktan sonrasında yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir