Yıl başı sebebiyle Kanal D ekranları bugün yerli bir beyazperde filmi olan Annem’i yayınlıyor. Kullanıcılar şimdide filmin ne vakit, nerede ve hangi ilimizde çekilmiş olduğu mevzusunda araştırmalar yapıyor.

Kızı için imkansızı “mümkün” kılan özverili, fedakâr bir anne – annesinden utanan, annesinden ve onunla beraber hayatından kaçmak isteyen bir kız. Üniversite yolculuğu Nazlı’yı büyümüş olduğu köyden uzaklaştırır – fakat seneler sonrasında doğduğu köye, annesine geri dönmek ister – onca yıl sonrasında tonlarca “Keşke” ile geçmiştir. “. Candan Erçetin, yirmi yıl sonrasında film için bir kez daha “Annem – Anne” şarkısını seslendirdi.

Annem filmi tanıtım yazısından

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Annem filmi ne vakit, nerede çekildi?

Mustafa Kotan’ın yönetmenliğini yapmış olduğu Annem filminin ilk fragmanı Ağustos 2019’da gösterildi. Annem filmi Hann Yapım ve Content Group ortaklığında yapılmıştır. Çekimlerine 2019 yılının ilk aylarında başlanmıştır. Filmin çekimleri İstanbul ve Kırklareli’nde gerçekleştirilmiş ve beş hafta içinde tamamlanmıştır. Çekimlerin yapıldığı yer Kırklareli merkezine bağlı Armağan köyü olarak biliniyor.

Filmin çekimleri ilk olarak Kırklareli’ni, doğrusu Nazlı ve anası Ayşe’nin yaşamış olduğu yeri kapsar. Alpullu Tren İstasyonu filmin mühim bir çekim merkezidir; Nazlı karakterinin üniversiteyi kazanarak İstanbul’a gelmesiyle filmin çekimleri İstanbul’a göç eder.

  • Biliyor muydunuz? Oyuncu Özge Gürel, Annem filminin gerçek bir hikayeden uyarladığını vurgulayarak, “Senaryoyu okuduğumuzda verdiği his, oldukca tanıdık ve samimi gelmesiydi. Bence bir hikayedeki en mühim iki duygu gerçek olması ve size tanıdık gelmesidir.” açıklamasında bulunmuştur.

Filmin galası 18 Eylül 2019’da gerçekleştirilmiş (bkz. AA) 20 Eylül 2019 tarihinde gösterime girmiştir. Başrol oyuncuları içinde Özge Gürel (Nazlı rolünü üstlenen), Sumru Yavrucuk (“Nazlı“nın anası Ayşe rolünü üstlenen) ve Sercan Badur (Mert rolünü üstlenen) bulunur.

  • Biliyor muydunuz? Eylül 2019’da gösterime giren “Annem” filminden duygu yüklü sahnelerin olduğu video klip için Candan Erçetin, filmin çekilmiş olduğu yer olan kendi memleketi Kırklareli’nde kamera karşısına geçmiştir. Alpullu Tren İstasyonu’nun zamanı dokusunda çekilen video klibin yönetmenliğini, filmin yönetmeni Mustafa Kotan yapmış oldu. (İzlemek için bkz. Candan Erçetin – Annem)

Annem filminden: Solda Sumru Yavrucuk (Nazlı’nın anası Ayşe rolünü üstlenen) ve sağda Özge Gürel (Nazlı rolünü üstlenen)

Annem filmi 5 Ocak 2022 Çarşamba günü Kanal D ekranlarında yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir