AÖF, Açıköğretim fakültesi 1982 yılından itibaren faaliyetlerini devam ettirmekte. Uzaktan eğitim metodundan faydalanarak üniversite eğitimi alabilirsiniz. Kendi yaşamış olduğu bölgede üniversite bulunmayan vatandaşların uzaktan eğitim alarak üniversite mezunu olma imkanı sunuyor. Türkiye genelinde, KKTC, bazı Avrupa vatanlarında eğitim alma hakkı veriyor. Ders ile ilgili dokümanlar web üstünden ulaşılabilir durumdadır. Uzaktan eğitim belirli bölümlerde geçerli sayılmaktadır.

AÖF Çalışma Saati
Sabah açılış saati: 08:30
Akşam kapanış saati: 17:00

Açıköğretim fakültesinde sınavlar senenin belirli dönemlerinde imtihan merkezlerinde yapılmakta. Bazı bölümlerde saptanca olduğu şeklinde kontenjansız bölümlere de girilmektedir. Üniversitelerde örgün eğitim alan öğrenciler dilerseler, açıköğretim fakültesinde eğitim alabilirler. Mevzu hakkında detaylı data www.anadolu.edu.tr adresinden alınabilir.

Yeni kayıt olacaklar minimum lise ve dengi okul mezunu olmaları gerekir. Meslek yüksekokulları ve açıköğretim fakültesinin önlisans programlarından geçiş yapılabilir. Talebe açıköğretim sistemi ile devam etmek isterse yatay geçiş hakkına haiz olur. Üniversite mezunu olan öğrenciler ikinci üniversite olarak okuma hakkına sahiplerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir