Arjantin‘in 2022 Dünya Kupası ilk maçında Suudi Arabistan karşısında şok bir yenilgi almasıyla futbol severler Arjantin teknik direktörü hakkında araştırmalar hayata geçirmeye başladı. Peki Arjantin ulusal ekibi teknik direktörü kimdir, başarıları neler?

Türkiye’de olduğu benzer biçimde tüm dünyada başta Lionel Messi hayranlığı sebebiyle geniş kitleler tarafınca desteklenen Arjantin ulusal ekibi, Katar’da düzenlenen turnuvanın ilk maçında Arjantin karşısında şok bir yenilgi tattı.

C Grubu’nda Meksika, Polonya ve Suudi Arabistan ile savaşım eden mavi beyazlı takımın teknik direktörü Lionel Scaloni hemen hemen ilk maçtan eleştirilerin odağında yer edinen isim oldu. Dünya Kupası’nın kuvvetli favorilerinden biri olarak gösterilen Scaloni’nin kim olduğu ve kariyeri süresince hangi başarıları kazanılmış olduğu futbol severler tarafınca araştırılıyor.

Scaloni Sevilla’da destek antrenörlük yaparken

Lionel Scaloni kimdir?

Lionel Scaloni 1995-2015 yılları aralığında ustalaşmış olarak futbol oynamış eski bir futbolcu ve günümüzde teknik direktördür. 2016’da destek alıştırmacı olarak başlamış olan kariyeri 2018’de Arjantin ulusal takımının teknik direktörü olmasıyla yeni bir boyut kazanmıştır.

 • Maxi Gomez kimdir ?
 • Messi kaçıncı Dünya Kupası’nı kazanmıştır?
 • Galatasaray 1-2 Lazio maç özeti izle!
 • Leandro Paredes kimdir, hangi takımda oynuyor? Yaşı, mevkisi & oynadığı takımlar
 • Emiliano Martinez kimdir, hangi takımda oynuyor? Yaşı, mevkisi & oynadığı takımlar
 • Scaloni yönetiminde Arjantin ulusal ekibi, Brezilya’da düzenlenen 2019 Copa America turnuvasında üçüncü oldu. İki yıl sonrasında, 2021 Copa America’da finale terfi etti ve Brezilya’yı yenik ederek kupanın sahibi oldu. Bu başarının peşinden FIFA tarafınca Senenin En İyi Teknik Direktörü ödülüne aday yayınlandı, sadece son üç arasına kalamadı.

  Scaloni Arjantinli futbolcular tarafınca onore edilirken

  Başarıları neler?

  On yıldan azca bir teknik direktörlük kariyeri olan Lionel Scaloni şimdiye kadar 2021 Copa América ve 2022 CONMEBOL-UEFA Şampiyonlar Kupası olmak suretiyle toplamda iki kupa kazanmıştır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir