Arka Sokaklar, Erler Film imzalı, ilk kısmı 31 Temmuz 2006 tarihinde piyasaya çıkan, yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yapmış olduğu, senaristliğini Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul’u yazdığı, polisiye, aksiyon, dram ve güldürü türündeki Türk yapımı tv dizisi. 17 senedir (17 sürem) kesintisiz piyasaya çıkan Arka Sokaklar, gösterim yılı, sürem sayısı ve bölüm sayısı bakımından Türk tv tarihinin en uzun devam eden haftalık dizisidir.

Arka Sokaklar, Her Cuma günü Saat 20.00’da ekranlara gelmektedir.

Arka Sokaklar 17. Sürem ve 633. kısmı ile ekranlara dönüyor. 17. sezonuna başlamış olacak olan yapım, 633. bölümüyle izleyicilerin karşısında olacak. Yapım, yeni oyuncular ile kadroyu genişletmiş durumda. Yeni sürem ekibe katılan Amina kimdir? Arka Sokaklar dizisinde Amina kimdir? Gerçek adı, yaşı & oyuncu bilgileri…

Arka Sokaklar dizisinde Amina karakterini Nuray Hüseynova canlandırmaktadır.

Nuray Hüseynova kimdir?

Nuray Hüseynova 10 Haziran 1990 senesinde Azerbaycan’da dünyaya gelmiştir. Nuray Hüseynova 32 yaşlarında ve 1.79 boyundadır. Nuray Hüseynova ikizler burcudur.

Nuray Hüseynova İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Drammaturji kısmı mezunudur. Ek olarak Internasyonal İlişkiler Kısmı’nü de başarı ile tamamlamıştır.

2013 yılından açık öğretim’de okuyan güzel isim, Bakü ve İstanbul’da eğitimler almış, tiyatro, kamera önü ve saç moddeliği yapmıştır.

2018 yılının Eylül ayında İstanbul’a yerleşen başarıya ulaşmış isim, tüm bunların yanı sıra Havacılık Akademisi’ni tamamlamıştır. Bir süre hususi sektörde bir şirkette Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmıştır. Bir dönem Yoga Öğretmenliği de yapmıştır.

Nuray Hüseynova instagram @nurayhuseyn.me olarak bilinmektedir.

Nuray Hüseynova’nın oynadığı diziler

  • Yemin (Aynur)
  • Arka Sokaklar (Amina)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir