Türk Mutfağı oldukça geniş olduğundan dolayı çeşitli yemekler yapılmakta ve insanoğlu tarafınca ise çeşitli yemekler tercih edilmektedir. Günümüzde sabah kahvaltısından sonrasında ara yemekler ve akşam yiyecekleri başlıyor. Örneğin sizler de bu akşam arpa şehriyeli güzel tereyağlı pirinç pilavı yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o süre doğru adrestesiniz. Pilav birazcık ağır yiyecek olduğundan dolayı yanına yapacağınız yemekte hafifçe olması gerekiyor.

Mercimek Çorbası

Her ana yemekten sonrasında ne olursa olsun başlangıç yemeği olarak çorba yapılması gerekiyor. Doğal olarak seçilen çorba da burada en mühim etkenlerden birisidir. Bu yüzden her mevsimde rahatça tüketilen ve gıda kıymeti de oldukça fazla olan mercimek çorbasını başlangıç yemeği olarak pilavınızın yanına yapabilirsiniz.

Çoban Salata

Meydana getirilen yemekler kimi zaman ağır geldiğinden dolayı yanına meydana getirilen salata bunun kurtarıcısı oluyor. Bu yüzden her yemeğin yanına genel olarak salata yapılır. Sizler de yemeklerinizin yanına güzel çoban salatasını tercih edebilirsiniz.

İçli Köfte

İçli köfte günümüzde o denli değişik bölgelere haiz ki hem yapımı oldukça zor olduğundan dolayı birçok kadın yapmak istemez fakat yapılınca mükemmel lezzet ortaya çıkıyor hem de tam bir doyurucu yiyecek oluyor. Sizler pirinç pilavınızın yanına bence ara sıcak ve ara soğuk olarak içli köfteyi deneyebilirsiniz.

İmam Bayıldı

Arpa şehriyeli pirinç pilavı genel olarak kış ayın da daha çok tüketilir ve bunun yanına ise en oldukça yakışan kış yemeği imam bayıldı oluyor. İçerisinde aynı süre da patlıcan ve kıyma olduğundan pilav ile mükemmel oluyor.

Cacık

Pirinç pilavı ve yanına da imam bayıldı yapmış olup bu tarz şeyleri tamamlamak için de buz benzer biçimde cacık yaparak mükemmel menü oluşturmuş olmuş olursunuz hanımlar.

İlginizi Çekebilir ; Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir