Aşk şiirleri insana dair en kuvvetli duygulardan birinin yansımasıdır. Fazlaca uzun süreden beri dünyanın her yerinde aşk şiiri yazan yazarlar bulunur. Yazarlar haricinde birbirini seven insanoğlu da aşk şiiri yazar. Şiir yazmak pek oldukça kişiye zor gelse de aslına bakarsak hepimiz birazcık da olsa aşk şiiri yazma kabiliyetine haizdir. Şiir insanların içinde beslediği duygular sonucunda yazılmaktadır.

 • Aşk Şiiri ile Romantizm Arasındaki Bağ
 • Şiir Yazmanın Sırları
 • Duygusal Aşk Şiirlerinin Yazımı Iyi mi Olmalıdır?
 • Aşk Şiiri Örneklerine Iyi mi Bakılır?
 • Aşk Şiirleri
 • Kısa Aşk Şiirleri
 • Duygusal Aşk Şiirleri
 • Aşk Şiiri ile Romantizm Arasındaki Bağ

  Romantizm dediğimizde aklımıza şiir, armağan, çiçek benzer biçimde pek oldukça şey gelir. Fazlaca geçmişte yaşayan meşhur aşk hikayeleri hala günümüzde konuşulmaktadır. Ferhat ile şirin, Tahir ile Zühre, Ferhat ile Şirin benzer biçimde. Geçmişte malum bu aşıkların hikayelerini dinlerken birbirlerine devamlı aşk şiirleri yazdıkları bilinirdi. Eski zamanlarda yazışma araçları ve telefonlar olmadığı için aşıklar birbirlerine hep aşk şirrleri ve aşk mektuplarıyla ulaşırdı.

  • Edip Cansever Şiirleri
  • Behzat Ç. Sözleri
  • Nikola Tesla Sözleri

  Aşk şiirleri içinde derin anlamlar taşıdığında güzel olur. Bununla beraber aşk şiirleri okudukça insanoğlunun içini huzurla doldurur. Bununla beraber aşk şiirleri okundukça, aşk şiiri yazmak da kolaylaşır. Şundan dolayı içindeki derin anlamlar aşk şiirlerini okudukça ortaya çıkar. 

  aşk şiirleri kısa

  Şiir Yazmanın Sırları

  Şiir yazmak bazıları için oldukça kolay olurken bazılarını da oldukça zorlar. Bu sebeple şiir yazmak genel olarak insanları zorlar. Şiir yazmak için ne kadar kabiliyete haiz olunsa da, şiir yazma bilgilerini bilmek gerekir. Bununla birlikte şiir yazarken ona süre ayırmak gerekir. Bazı insanlara aniden esin geldiği için yazabilseler de bir çok süre bir oturuşta yazılıp şiir tamamlanmaz. Pek oldukça aşk şiiri, duygusal sözlerle yazılmaya çalışılır. Fakat ne kadar duygusal kelime içerirse içersin, şiirde derin anlamlar yoksa o şiir bir anlam ifade etmez.

  Bir şiir okundukça insana güzelleştirmeli ve aydınlatmalıdır. Şiir okunurken insanı her okuduğunda değişik bölgelere götürmeli ve değişik duygulara sokmaları. Bir şiirin hakkaten şiir olması için bu benzer biçimde duygular yaşatmalıdır. Bilhassa aşk şiirleri duygusal sözler ve derin anlamlar içermelidir.

  Duygusal Aşk Şiirlerinin Yazımı Iyi mi Olmalıdır?

  Aşk şiirlerinden bahsedilmiş olduğu süre akla ilk olarak duygusallık ve romantiklik gelmektedir. Aşk şiirleri kısa ve duygusallığı en iyi yansıtan kelimelerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Aşk şiiri yazılırken öylesine değil de duygusal ve duygusal bir anında yazılmış olması önemlidir. İnsanların içinde yaşamış olduğu bu duygusallık durumunun şiire yansıtılması gerekmektedir. Böylelikle şiir okuyan şahıs de aynı duyguları hissetmeye başlayabilir. Şiire yansıtılan duygu yoğunluklarını, okuyan şahıs hissettiği süre o şiir başarı göstermiş olmuş anlamına gelir. Duygusal aşk şiirleri yazılırken kişinin içinde rahat bulunacağı bir mekanda, rahatlatıcı ve hafifçe bir müzik eşliğinde kelimeler kaleme dökmelidir. 

  En Güzel Aşk şiirleri yazılırken dökülecek kelimelerin duyguları tam anlamıyla yansıtması ve kişinin ruh halini yaşatması gerekir. Aşk şiiri yazanlar zaman içinde kendilerini geliştirebilirler. Daha ilkin aşk şiiri yazmamış olan kişiler aniden oldukça iyi şiirler çıkaramayabilir. Pek oldukça şahıs aşk şiirlerini iyi mi yazacağını bilmemektedir. Bununla ilgili pek oldukça yazı ve yazı okunsa da, aşk şiiri yazılırken insanların duyguları yansıtıldığı için ne kadar araştırma yapılırsa yapılsın duygu olmadan derin anlamlar çıkarılması oldukça zor olsa gerek. Kişiler aşk şiirini ne kadar oldukça yazmaya çalışırsa o denli acele yazmayı öğrenir. Aşk şiirleri yazıldıkça pek oldukça yerden esin da almaya başlarlar. Böylelikle şiir yazarken el çabuklukları da artar. Zaman içinde yazılan aşk şiirlerinin daha güzel olacağı aşikardır. 

  Aşk Şiiri Örneklerine Iyi mi Bakılır?

  İnternet üstünde duygusal aşk şairleri oldukça fazla bulunur. Bununla beraber aşk şiiri yazan pek oldukça yazarın kitabı bulunmaktadır. Yabancı ya da yerli olan bu yazarların kitapları okunarak da aşk şiiri yazmak kolaylaşabilir. Bilhassa şiir yazmak isteyenlerin şiir kitaplarını alarak incelemeleri gerekir. Böylelikle kendilerine örnek şiir de çıkarabilirler. Örnek aşk şiirlerine bakarak tecrübe etme yanılma kanalıyla şiirler yazılabilir. İnternet üstünde yazarların çoğunun şiiri bulunmaktadır. Direkt yazar adı ya da şiir adı yazılarak aşk şiirleri okunabilir.

  Aşk Şiirleri

  Aşk Şiirleri

  Aşk şiirlerini örnek olarak Sezai Karakoç ve Atilla İlhan, Cemal Süreya aşk şiirleri en oldukça bilinenler arasındadır. Aşk şiirlerini okumayı seven pek oldukça insan bu yazarları takip etmektedir. Büyük yazarların yazdıkları şiirlerin derin anlamı ve mesajı vardır. Bu şiirler okurken şiirin içindeki derin anlam ve mesajları duymak o şiirlerin hakkaten aşk şiiri bulunduğunu açıklar.

  Kısa Aşk Şiirleri

  Aşkın anlam bulması için iki yüreğin buluşması lazımdır,aşk göz kırptığında rüzgarına tutulmak gerekir.Aşkı arıyorsan yüreğini açık tutmalısın,ben seni görünce aşkı buldum.

  Yaşam papatyalar ile dolu bir yol değildir.Yaşam kimi zaman koca yolda bir yıkıntı kimi zaman de gökyüzünde bir yıldızdır.Yaşam seninle iken gülümseten bir tiyatro iken,sensiz bir korku filmi benzer biçimde sevdiğim.

  Seni gökyüzüne anlattım yağmur yağdı,bahara anlattım çiçek açtı.Seni geceye anlattım gün doğru,yıldıza anlattım ışık oldu.Seni anlattığım her şey can buldu.Sen koca bir mucizesin sevdiğim.

  Sen beni tanımıyor olabilirsin,fakat ben seni dünyam olarak duyuru ettim.Sen gülümserken gülümser,ağlarken ağlar oldum.Bir ihtimal sen bilmiyorsun fakat ben sen yaşarken yaşar oldum.Ben benden vaz geçtim sen oldum.

  Aşk bir yüreği sahiplenip,onu korumak anlamına gelir.Kırmamak ve incitmemektir.Sen benim dünyamı var eden,gülümseyişime ayna tutansın.Sen iyi ki varsın sevdiğim.

  Seni tanıdığım gün geçmişi unuttuğum gün idi.Sen geçmişime silgim ve geleceğime aynasın sen iyi ki varsın.

  Aşk savaşmaktır.Aşk gülümsemektir.Aşk kırgınlığı yok sayıp,mutluluğu yaşamaktır.Ben seninle yaşanılan her mutluluğu ölümsüz bir anı olarak gönül haneme kaydettim sevdiğim

  Aşk bir limana kırık bir vapur ile ulaşıp,o limanda yaralarının sarılması gibidir.Aşk gül bahçesinde kışı asla görmemektir.

  Aşkım sen benim dünyamın ışığı,ahretimin cennetisin.Sen aldığım nefes,konuştuğum lisansın.

  Ben senin çocuksu gülüşlerini sevdim.Bakışlarında gizlediğin olabildiğince yeşili,okyanus dalgası maviyi.Ben senin bakışında gizlediğin masumluğu sevdim.Ben seni oldukça sevdim sevdiğim.

  Bahar kış ile kardeştir.Üzüntü ise mutluluk ile.Ruhum da senin ruhun ile ikizdir.Ondandır seni gördüğümde daha ilkin tanıyormuş benzer biçimde hissedişim.

  Aşk çöllerde susuz kalmak,okyanusta boğulmak gibidir.Seni gördüğüm günden beri içtiğim su gönlümde ki ateşi söndürmez oldu.Sen beni benden edensin.

  Sevgilim bugün gülüşün ile uyandır beni.Seni görünce gülesim,aldığım nefesi sevişim gelsin.Sen günüme güneş ol ki günüm güzel geçsin.

  Aşk imkansızı sever.Ondandır ne Ferhat Şirin’i aldı,ne Leyla Mecnun’a kavuştu.Ben ise uzaktan seni sever oldum.Kavuşmak için değil uzaktan da olsa sevmeyi öğrenmek için.

  Bir insan bir insanı değiştirmeden sevecek olursa onun adı aşktır.Bir insan birini değiştirerek sevmeye çalışıyor ise onun adı da hevestir.Ben seni olduğun benzer biçimde sevdim sevdiğim.

  Sevdiğim sen benim gülüşümsün,dünyamsın, aldığım nefesim,geçmişe çizgi çekişimsin.Sen benim gülüşünde mutluluğu bulmuş olduğu koca yürekli adamsın.

  Duygusal Aşk Şiirleri

  Birazcık sıcak sevgi birazcık da itimat istedim.Sadece sen bana üzüntü ve gözyaşı sundun.Olsun sevdiğim senden gelen kahrında başım üstünde yeri vardır.

  Kalbimde yer edindin,en güzel köşeye kuruldun sevdiğim.Seni yaşam boyu bu yürekte konuk ederim.Şundan dolayı aşk senin var oluşun ile güzel,nefes alışın ile özeldir sevdiğim.

  Sen sabahları güzel eden,akşamları ise aydınlatansın.Sen beni gülümseten, aşka anlam katansın.

  Seviyorum seni.Kokunu içime hiçbir süre çekmeden,başımla omzunda iz bırakmadan.Seviyorum seni uzaktan, sükunet içinde ve masumca.

  Seni sevmek dünyada ki tüm evlatları avuçlamak benzer biçimde.Seni sevmek ağlayan tüm insanları güldürmek benzer biçimde.Seni sevmek yaşamı yaşamak benzer biçimde.

  Aşkı senelerce bir tatlı gülüşte ve bir öpücükte aradık.Sadece aşk ruha dokunmak idi,tene dokunmak değil.Nefse yenik düşmek değildi.Ondandır avuçlarımın arasına yüzünü alıp sevmeyişim.Ondandır seni uzaktan sevişim.

  Beni ben eden tüm sinirlerim,duygularım ve varlığım ile seni seviyorum şiir bakışlı yârim.

  Aşkın başlangıcı söyleşi,sonu ise vuslattır.Aşk ölümsüz bir adım,koca bir dünyadır.

  Beni ozan eden senin şiir bakışlarındır.Benim ilhamım ise senin varlığın.Hayatıma hoşgeldin kadınım.

  Yaşamak aşk ile güzelleşir.Aşk ise sen ile anlam bulur.Dünya ise senin varlığın ile döner.Sen benim var oluşumu anlamlı kılansın.

  Hayatımda tamamlanmamış olan tek şey senin gülüşün,uyumak için gereksinim duyduğum tek şey senin iyi geceler öpücüğün.Öp te uyuyayım sevdiğim.

  Sen bir gülüyorsun,dünya aden oluyor.Kapatın ışıkları tebessüm bizlere el sallıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir