Sena Çakır kimdir?

Sena Çakır 1994 senesinde Bandırma Balıkesir’de dünyaya geldi. 2016 Miss Turkey finalistlerinden önde gelen Sena Çakır yarışmada dereceye girememiştir. Sena Çakır, Celal Bayar Üniversitesi Gövde Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik Antrenörlüğü Kısmı’nden mezun olmuştur.

8 yaşından bu yana jimnastikle uğraşan ve Türkiye Şampiyonluğu bulunan Sena Çakır, setten zaman buldukça jimnastik hayata geçirmeye devam ediyor. İleride oyunculuğun yanı sıra spor okulu da açmayı düşünüyor.

Kariyerindeki ilk deneyimini Azim Kahramanı Ayşe isminde dizisiyle yaşamıştır. Ondan sonra Deli Gönül dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Sena Çakır İnstagram adresi için buraya tıklayınız.

Sena Çakır’ın rol almış olduğu dizi ve filmler;

  • Diğeri Taraf
  • Ayşe Azim Kahramanı
  • Deli Gönül
  • Kalk Gidelim

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli Dizisi Hakkında

TRT’nin sevilen yapımı “Yunus Emre Aşkın Yolculuğu”nun arkasından Hacı Bayram Veli’nin yaşamının anlatıldığı serinin ikinci dizisi ekrana gelecek.

Ankara’nın içsel baş yapıcılarından Hacı Bayram-ı Veli’nin yaşamını mevzu alan”Aşkın Yolculuğu” serisinden “Hacı Bayram-ı Veli” dizisi, zamanı dizi severler tarafınca sabırsızlıkla umut ediliyor.

Tekden Film’in yapımcılığını üstlendiği, İstanbul’da kurulan hususi platoda usta oyuncularla çekilen 26 bölümlük dizi, Ankara Kara Medrese’de bir molla olan Numan’ın Somuncu Baba ile yollarının kesişmesini, tasavvufla tanışmasını ve içsel ilerleyişini tamamlayarak Hacı Bayram Veli olmasının serüvenini konu alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir