Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla tesirleri olan burçlar kişinin yaşamını büyük seviyede tesiri altına almaktadır. Bu etkisinde bırakır kişinin tüm yaşamını etkileyen durumlar içinde yer alırken, burçların belli başlı genel özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler kişinin tüm yaşamını tesiri altına alırken haberimizin bu bölümünde aslan burcunun hangi ay doğduğundan ve aslan burcunun genel özelliklerinin neler bulunduğunu araştırma altına alacağız. İşte aslan burcuna dair tüm bilinmeyenler…

Aslan burcu hangi ay dünyaya geldi?

23 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri içinde doğan kişiler, ateş elementine haiz aslan burcudur. Bu tarihler içinde doğan kişiler aslan burcudur. Aslan burçları Temmuz ve ağustos aylarında doğduklarında aslan burcuna ilişik olurlarken, doğdukları günün tarihinin de büyük seviyede önemi bulunmaktadır. Dolayısıyla doğduğunuz günün evveliyatına bakmanız büyük seviyede önemlidir.

Aslan burcunun genel özellikleri nedir?

Nerede ne konuşmasını fazlasıyla iyi bilen aslan burçları, konuşma seçimi ve bakışlarıyla kendinden büyük seviyede fark etmektedirler. Kişilerle iletişimleri son aşama başarı göstermiş olan aslan burçları, sakin ve sinirli bir yapıya sahiptirler. Çoğu zaman arkadaşları seçme noktasında son aşama titiz davranan aslan burçları, kendilerine uygu  gelmeyen durumların içinde kesinlikle bulunmazlar. Kendinden daima güvenilir olmaları büyük seviyede değişik bir tavır içinde kalmalarına niçin olurken bazı durumlarda egolu olarak lanse edilmelerine niçin olmaktadır. Aslan burçlarının kendinden güvenilir özgüvenli hareketleri öteki insanoğlu tarafınca gıptayla bakılan bir durum olurken, bazı durumlar aslan burçları ile antak kalma içinde olabilmek son aşama zor olsa gerek. Bu sıkıntılı süreçte iki tarafında birbirine uyumlu olması durumunda mutlak bir antak kalma içinde olmaları son aşama mümkündür. Bilhassa karşısında kuvvetli ve kendinden güvenilir kişileri görmeyi seven aslan burçları sahici arkadaşlıklar, ilişkiler, dostluklar içinde olmayı isterler. Mantıkları son aşama etken olan aslan burçları, bu mantıksal tavırları dolayısıyla kişileri yönetebilme durumu içinde de olmaktadır. Yönetici tavırları fazlasıyla gelişmiş olan aslan burçlarının söylemlerini uygulamadığınız durumda çirkinleşmeye son aşama meyillidir. Kendi dediğinin olmasını büyük seviyede isteyen aslan burçları bununla beraber karşı tarafı da dinlemektedirler. Önder ve önder özellikleri fazlasıyla yüksek olan aslan burçları, söylemek istediklerini direkt olarak karşı tarafa söyleyen ve herhangi bir çekincesi olmayan kişilerdir.

Aslan burcunun element özellikleri;

 • Grup: Ateş, adam, pozitif, durağan(durgun)
 • Yönetici Gezegen: Güneş
 • Renk: Koyu sarı, altın rengi, turuncu, kehribar
 • Uğurlu Taş: Sarı safir
 • Talihli Sayı: 1-4
 • Talihli Gün: Pazar
 • Karşıt Burç: Kova
 • Şehirler: Chicogo, Bombay, Philedelphia, Roma, Şam, Los Angeles, Prag
 • Metal: Altın
 • Çiçekler: Sarı krizantim, ayçiçeği, kasımpatı
 • Ağaçlar: Portakal, limon, defne, hurma, ceviz, badem

Yükselen aslan burçlarının özellikleri

Kişinin yükseleninin aslan olması, kişinin yaşam içinde oldukça daha baskın bir karakter olmasını tetikleyen durumlar içinde yer verilmiştir. Bu baskın olma hali kişiye iş noktasında büyük avantajların oluşmasını sağlarken bununla beraber kişinin kendinden güvenilir bir tavır içinde olmasına da destek olmaktadır. Dışadönük ve dost canlısı olan yükselen aslanların kim bilir en büyük dezavantajlarından bir tanesi ansızın sinirlenmeleri ve büyük sinir patlamaları yaşamalarıdır. Bu sinirlilik hali aslan burçlarına büyük seviyede negatif durumların oluşmasına niçin olurken, nerede ise her şeyi denetim edebilme güruhuna bürünmelerine niçin olmaktadır. Etken ve yüksek enerjili olan yükselen aslanlar ile anlaşabilmek bir bakıma zor olsa gerek. Oldukça fazla insanlarla yazışma içinde bulunmayı sevmemeleri dolayısıyla her ortama girmeyi pek sevmezler. Saygı duyulan bir yapıda yükselen aslanlar ile yönetmeyi ve yönetici pozisyonunda emek vermeyi da fazlasıyla sevmektedirler. Özgüven sahibi olan yükselen aslanlar hayatlarının her noktasında başarı göstermiş olabilmek için büyük bir savaşım verme girişimi içerisindedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir