Aspir tohumunun soğuk sıkım yöntemi ile sıkılması sonucu elde edilmiş aspir yağı, insan sağlığına birçok yarar sağlamaktadır. Hatta bazı diyetisyenler, aspir yağını zayıflamak isteyenler için önermektedir. Aspir yağını aktarlarda, büyük avmlerinde ve organik ürün satışı icra eden marketlerden temin edebilirsiniz. Hem de aspir yağı fiyat açısından farklılık göstermektedir. Bu fiyat farkının en büyük sebebi, aspir yağının organik olup olmaması. Ek olarak minik şişelerde yada kapsül olarak satılan aspir yağının fiyat farkları da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere aspir yağının yararlarından ve aspir yağını nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Aspir

Aspir yağının yararları nedir?

Aspir yağının en büyük faydası, cildimizedir. İçerisinde bulundurduğu linoleik asit ile cildimize oldukça çok yarar sağlamaktadır. Aspir yağı, cildimizdeki sebum dengesini düzenler ve sivilce, akne benzer biçimde sorunların oluşmasını engeler. Hem de cildimizin elastikiyetini de sakınan aspir yağı, orta yaşlarda oluşmaya başlamış olan yaşlılık belirtilerinin önüne geçecektir. Tüm bunlar ile birlikte aspir yağı, tıkanmış gözenekleri açarak, cilt temizliğine de destek verir ve siyah noktaların temizliğini kolaylaştırır. Ek olarak aspir yağını organik bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Aspir yağını direkt olarak cilde uygulayabilirsiniz. Sadece bunun için birazcık su ile seyreltmenizi öneriyoruz. Bu sayede aspir yağının muhteviyatında bulunan asidik maddelerin tesirini azaltarak, cildinizde görmek istemeyeceğiniz alerjik tepkimeleri engellemiş olacaksınız. Sadece aspir yağını birkaç damla şeklinde direkt olarak yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Bu sayede de yüzünüzde oluşabilen ince çizgilerin azalmasını sağlayarak, cildinizin daha gerilmiş bir hale bürünmesini elde etmiş olacaksınız.

Aspir yağı zayıflamak için nasıl kullanılır?

Aspir yağı, vücutta yağların parçalanmasını sağlamaya destek olarak kilo vermeyi destekleyebilir. Sadece, bu ürünlerin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ve bazı ülkelerde satışı yasaktır. Ek olarak, aspir yağının bazı yan tesirleri olabilir, bundan dolayı bu ürünü kullanmadan ilkin doktorunuza danışmanız önerilir. Aspir yağını kullanırken, etiket üstünde yer edinen talimatları dikkatli bir halde izlemeniz önerilir. Çoğu zaman, bu ürünün vücut bölgelerine masaj yaparak uygulanması önerilir. Sadece, aspir yağının vücudun değişik bölgelerine uygulanış şekilleri değişebilir, bundan dolayı etiket üstünde yer edinen talimatları izlemeniz önemlidir. Aspir yağının yan tesirleri içinde deride kuruluk, kaşıntı, yanma yada kaşıntı benzer biçimde emareler olabilir. Bu emareler ortaya çıkarsa, aspir yağını kullanmayı durdurun ve doktorunuza başvurun. Genel olarak, kilo vermek için sıhhatli bir rejim ve tertipli fizyolojik aktivite daha etkili bir yöntemdir. Aspir yağı benzer biçimde ürünleri kullanmadan ilkin doktorunuza danışmanız önerilir.

Aspir yağını cildin daha canlı ve parlak görünmesi için kullanabilisiniz. Bunun için birkaç damla aspir yağını yatmadan ilkin cildinize uygulayın. Bu sayede de cildinizin daha rahat oksijen almasını ve cildinizin alt tabakalarının da beslenmesini sağlayacaksınız. Tüm bu etkilerin sonucunda da cildiniz hem daha sıhhatli hem daha canlı hem de daha doygun gözükecektir. Eczanelerde ve kozmetik marketlerde satılan güneş kremleri, kimyasal maddeler içermektedir. Bu yüzden de bazı insanlarda bu tür kremler, alerjik reaksiyonlar oluşturabiliyor. Eğer sizin de bu şekilde bir sıkıntınız var ise, güneş kremi yerine aspir yağı kullanabilirsiniz. Aspir yağı direkt olarak cilde uygulandığında, hem güneşin zararı olan UV ışınlarının hasarını en aza indiriyor hem de bronzlaştırıcı krem tesiri gösteriyor. Bunlar ile birlikte aspir yağı, ciltte oluşan yaraların temizlenmesinde kullanılabiliyor. Ek olarak ciltte oluşan iltihapların tedavisinde kullanılabilen aspir yağı, birçok cilt bakım ürünlerinde etken madde olarak kullanılmaktadır.

Aspir yağı

Romatizma hastaları için birebir olan aspir yağı, masaj şeklinde romatizma olan bölgelere uygulandığında, romatizma sebebi ile oluşan ağrıların dindirilmesini sağlamaktadır. Ek olarak aspir yağı, masaj esnasında cilde uygulanırsa vücuttaki kan dolaşım hızı artar. Bu sayede de romatizma ağrıları dindirilir hem de vücut içinde bulunan iltihaplar atılmış olur.

Aspir yağını zayıflamak için kullanabilirsiniz. Zira aspir yağı tüketildiğinde, vücudun metabolizmasını hızlandırmaktadır. Her gün 2 tatlı kaşığı kadar aspir yağını aç karnına tüketirseniz, diyetlerinize katkılarda bulunabilirsiniz. Ek olarak aspir yağı, bağırsak hareketliliğini arttırarak kabızlık benzer biçimde sorunların önüne geçmektedir. Bunlar ile birlikte aspir yağı, gaz sorunlarının da önüne geçecektir. Ek olarak aspir yağı, antioksidan bileşenler içermektedir. Bu yüzden sabahları aç karnına iki tatlı kaşığı aspir yağı tüketirseniz, gün içinde biriken tüm toksin maddeleri vücudunuzdan atabileceksiniz. Ek olarak aspir yağı içinde bir miktar C vitamini bulunmaktadır. Bu sayede cilde oldukça yararlı gelen aspir yağı, bununla beraber bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Soğuk kış günlerinde aspir yağı yardımıyla nezle ve grip benzer biçimde hastalıklara yakalanma olasılığınız azalacak, bununla birlikte bu hastalıkların üstesinden oldukca kolay bir halde gelebileceksiniz.

Aspir yağı kullanırken niçin dikkatli olmalı?

Aspir yağını kullanırken dikkatli olmanız önemlidir zira bu ürün bazı yan etkilere niçin olabilir. Aspir yağının yan tesirleri içinde deride kuruluk, kaşıntı, yanma yada kaşıntı benzer biçimde emareler olabilir. Bu emareler ortaya çıkarsa, aspir yağını kullanmayı durdurun ve doktorunuza başvurun. Aspir yağının etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ve bazı yan tesirleri olabilir. Bu yüzden, bu ürünü kullanmadan ilkin doktorunuza danışmanız önerilir. Aspir yağı benzer biçimde ürünlerin kilo vermeyi destekleme potansiyeli hakkında daha çok informasyon edinmek için doktorunuza yada bir diyetisyene danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir