ASUS modem sahibiyseniz eğer kurulumunu Turk Telekom üstünden destek verilmediğinden teknik servis ile görüşmenizi isteyecekler. Modeminizin ara yüzü DSL-N10E olduğundan dolayı ve Turk Telekom kullanıcıysanız eğer size resimli şekilde iyi mi yapılacağını anlatabiliriz. Teknik servislerden aldığımız bilgiler doğrultusunda sisteme bağlantı sağlayarak web erişiminizi ayarlayabilirsiniz. Kurulum sihirbazı işinizi kolaylaştırdığı benzer biçimde bağlantınızı da belirlemiş olacaktır. Resimleri adım adım takip ederek kurulum işleminizi gerçekleştirerek erişim sağlamanız mümkündür.

İlk olarak modem ayarlarına ulaşmak için modeminizin açık olması bağlantı kurduktan sonrasında 192.168.1.1 adresini tarayıcınıza yazmanız gerekmektedir. Asus modemlerin ilk kurulumu admin admin şeklinde olarak giriş yapabilirsiniz.

İkinci aşamada karşımıza kurulum sihirbazı çıkacaktır. Orada yazan admin bizim ilk girişteki admin adımız, yeni parola ise 192.168.1.1 sistemine giriş için şifremizi güvenlik amaçlı olarak değiştirmemizi istiyor. Yeni şifremizi yazdıktan sonrasında Gönder tıklıyoruz ve devam ediyoruz.

İkinci adımda karşımıza çıkan ekranı aşağıdaki ifade benzer biçimde ayarlamamız gerekiyor. Kendisi otomatik karşımıza çıkar İleri dedikten sonrasında devam ediyoruz.

Modem kurulum ekranında;

Ülke > Türkiye

İnternet Servis Sağlayıcı > Turk Telekom (PPPoE)(8,35,PPPOE,LLC)

Adı: TTNET kullanıcı adımız kullanıcıadı@ttnet olacak

Gizyazı: TTNET ADSL şifremizi giriyoruz.

Kullanıcı adı ve şifresini 444 0 375 Turk Telekom Alan kişi Hizmetlerini arayarak alabiliriz.

Şifreleme: Wifi şifresi ayarları.

Anahtar Parolası kısmında gizyazı isteyecek. Wifi şifresi olarak belirttiğimiz yere wifi şifrenizi yazınız mesela denkbilgi

Mühim: Eğer bağlantınızda kopma problemi yaşarsanız wifi’niz gizyazı çözmekte sorun çektiğinden dolayı ayarlardan WPA (TKIP) kısmını WPA/WPA2 olarak değiştirin problem çözülecektir.

İleri dedikten sonrasında son olarak karşımıza yapacağımız işlem ekranı çıkıyor. Son kontrolleri yaptıktan sonrasında Son tıkladıktan sonrasında kayıt oluyor. Artık internete erişim sağlayabiliriz.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir