Merhabalar dostlar bu yazımda sizlere Atm’lerden YGS(Yüksek öğretime geçiş imtihanı) imtihan parası yatırılma hatasından bahsedeceğim.

Geçen gün kardeşimin imtihan parasını yatırmak için Halkbank Atm’ye gittim.Kimlik numarasını,telefon numarası vs. tüm detayları girdim sonrasında imtihan parası yatırma seçeneğine tıkladım.Yanımda 60 tl vardı daha doğrusu şöyleki 20+20+10+10 tl vardı yanımda.Bu tarz şeyleri verdim atm’ye sonrasında bir kaç saniye bekledim onaylanması için.Tamam tuşuna basın yazıyordu.Bastım ve Atm parayı toptan iade etti birden şaşırdım Hay Allah ne oldu acaba.

Sonrasında 2. sefer denedim en baştan kimlik,telefon numaralarını vs. yazdım.En sonuna geldik gene aynı hata parayı yatırıyorum toplu geri veriyor.Sonrasında hatayı öğrendim dostlar.Yapmanız ihtiyaç duyulan 55 TL düz olarak yüklemek.(Mesela 20+20+10+5 şeklinde atm’ye yüklememiz gerekiyormuş yada düz 50+5 TL olarak yükleyebilirsiniz bunlar doğal ki örnek isterseniz 11 tane 5 lik yükleyin size kalmış).Yanımda bozuk olmadığı için yapamadım doğal olarak sonrasında hallettik o işi.

Diyeceğim şu ki YGS imtihan paranızı yatırırken 55 TL paranız tam olacak şekilde Atm’ye gidin.Kısaca 60 TL 70 TL vs. ücretleri kabul etmiyor.Normalde kabul etmesi gerekiyor aslına bakarsak artan parayı da aynı şekilde geri vermesi gerekiyor fakat bende anlamadım ülkede de 5 tl kıtlığı var kutsal 5 tl bulunmuyor cidden.

Her insana YGS sınavında başarılar dilerim.Hakkınızda hayırlısı her neyse o olsun.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir