Attila Szalai Galatasaray maçının arkasından Olympiakos maçında da ilk 11’de yer almadı. Szalai’nin iki maç üst üste oynamaması akıllara sürem içinde transfer olabileceği ihtimalini getirdi. Peki Fenerbahçe’nin Macar savunmacısı Attila Szalai satıldı mı? Szalai Chelsea’ye mi transfer oldu?

Attila Szalai satıldı mı? Chelsea’ye mi transfer oldu?

Attila Szalai’nin satıldığına dair herhangi bir resmi izahat yok. Macar futbolcu Galatasaray ve Olympiakos maçlarına ilk 11’de başlamadı. Vitor Pereira, Galatasaray maçından sonrasında düzenlemiş olduğu basın toplantısında sakatlığı bulunmayan Szalai’ye bitkinlik sebebiyle ilk 11’de yer vermediğini açıklamıştı. Sadece Pereira’nın Szalai’yi formsuzluk yada bitkinlik sebebiyle değil, transfer görüşmeleri sebebiyle yedek oturttuğu düşünülüyor.

Football Insider adlı Twitter hesabı Chelsea’nin, Fenerbahçe’nin müdafa oyuncusu Attila Szalai’nin menajerleriyle Londra’da görüştüğünü iddia etti. Görüşmenin geçen hafta Londra’da meydana geldiği ve Chelsea teknik direktörü Tuchel’in Rudiger, Christensen ve Silva’nın sakatlık şüpheleri sebebiyle dönem içinde Macar oyuncuyu renklerine bağlamak istediği ifade edildi. Söz mevzusu haber Chelsea yetkililerinden birine dayandırıldı.

Euro 2020’de Macaristan Ulusal Ekibi ile boy gösteren 23 yaşındaki futbolcunun Fenerbahçe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Şimdiye kadar Macaristan Ulusal Ekibi ile 23 maça çıkması ve Avrupa pasaportuna haiz olması, Szalai’nin Avrupa transfer piyasasındaki kıymetini yükseltiyor.

Söz mevzusu görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmediği şimdilik belirsizliğini korurken Szalai’nin bonservis bedelinin 20 milyon €’dan fazla olabileceği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir