Yaz kış demeden içecek olarak devamlı olarak ayran soğuk olarak tercih edilmiş olduğu vakit bilhassa sıcak günlerde en iyi içeceklerden birisi haline geliyor. Bu yazımızda ise ayranın yanına ne gider ? sorusuna bakacağız ve biliyorsunuz ki ki gerilim düşüklüğüne de ayran fazlaca iyi gelmektedir. O vakit ayranın yanına ne gider ? merak ediyorsanız buyurun aşağıda bunu inceleyelim.

Pide-Ayran

Bugün pide yaptıracaksanız örneğin kıymalı , patatesli , ıspanaklı yada yumurtalı ve yanına içecek olan ne gider diyorsanız bence pidenin yanına gidebilecek en ideal içecek heralde de ayran oluyor. Ayran pile pide hem lezzeti arttıracak hem de yararlı olacak sizin için.

Sandviç

Sandviç’in yanına birçok şahıs cola cola içer yada başka bir içecek fakat bunun yanına gidebilecek en leziz içecek Ayran oluyor. Sucuklu ya da karışık olarak tercih ettiğiniz sandviç’in yanına ayran tercih edebilirsiniz.

Ayvalık Tostu

Ayvalık tostu yiyecekseniz karışık yada kaşarlı şeklinde o vakit dostlar içecek olan ayran buna fazlaca yakışacaktır.

Dolma

Bu akşam hanımlar biber , patlıcan ve kabak dolması yapacaksanız o vakit birde yaz akşamı ise kesinlikle buz şeklinde ayran yapmış olup o şekilde servis yapın. Güvenli olun dolmanın yanına buz şeklinde ayran efsaneleşmiş olacaktır.

Pilav Çeşitleri

Bulgur yada pirinç pilavının da yanına gidebilecek en ideal meşrubatlardan birisi ayran oluyor. Pilavınızı heralde de istediğiniz şeklinde ister mütevazı isterseniz tavuklu yada sebzeli yapın burada karar siz değerli ziyaretçilerimizin fakat içecek olan bence ayran fazlaca yakışacaktır.

Sebze Yiyecekleri

Yaz sebzelerinden olan taze fasulye olsun , bezelye olsun yada bamya şeklinde yemeklerin yanına içecek olarak Ayranı seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir