Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, düzenlemiş olduğu basın toplantısında Ali Koç’a yönelik çeşitli eleştirilerde bulunmuş oldu. Aziz Yıldırım, FETÖ’cü firari futbolcu Hakan Şükür’ün Ali Koç hakkındaki açıklamalarına atıfta bulunarak ‘ilkin bu iddialara bir cevap vermesi icap ettiğini’ dile getirdi.

Aziz Yıldırım, “Forbes dergisi, ‘Aziz’in mucizesi’ diye başlık attı. Gelecek 20 senenin takımlarından biri olarak gösteriyorlardı bizi. Sonrasında 3 Temmuz… Sayın Ali Koç 3 Temmuz’un neresinde, bunu anlamadık.” dedi.

Sözlerini sürdüren Yıldırım, “Bigün 3 Temmuz kırmızı çizgimiz diyor, 2013’ten sonrasında yönetim başarısızlığıdır diyor. Karar ver. ‘Benim dava dostlarım bana FETÖ’cü diyor’ dedi, bu tarz bir olay yok. Buna girersek, ilkin Hakan Şükür’ün suçlamalarına cevap vereceksiniz.” dedi.

Hakan Şükür, Youtube kanalında yapmış olduğu bir programda, “Bana Emre’yi anlattırmayın, Ali Koç’u anlattırmayın. En büyük desteği verenler onlar.” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz sürem Ali Koç ve yönetimdeki bazı adlar alınan fena sonuçların peşinden Türkiye Futbol Federasyon’u içinde FETÖ’cü hakemlerin ve görevlilerin bulunduğunu ve Türkiye’yi futbol üstünden karıştırmak istediklerini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir