Baba yada Baba: Bir Anadolu Hikayesi, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, gösterim haklarının Show TV’ye ilişik olduğu hazırlık aşamasındaki bir Türk tv dizisidir. Başrol oyuncuları Haluk Bilginer ve Tolga Sarıtaş’tır. İlk tanıtım videosu 17 Aralık 2021 tarihinde Show TV Youtube hesabında yayınlanmıştır. Dizinin ilk fragmanı Ocak 2022’de görünmüştür.

Mevzusu/Vaka Örgüsü

Baba dizisi, Ödemişli Saruhanlı ailesinin başından geçenleri mevzu edinir. Cezaevinden çıkan Kadir Saruhanlı, başta babası olmak suretiyle dört yılda kendisini bir kez dahi ziyarete gelmeyen ailesine dert yakınır. Bu süre zarfında Kadir, oldukça zor bir dönem geçirmiştir. Babasıyla sorunlu bir ilişkisi vardır.

Oyuncuları

Güvenli SaruhanlıHaluk BilginerKadir SaruhanlıTolga SarıtaşSevilBeril PozamFazilat SaruhanlıAyda AkselBüşra SaruhanlıÖzge YağızİlhanHakan KurtaşMünevver SaruhanlıBihter DineçServet SaruhanlıTaner RumeliYaşar SaruhanlıDeniz HamzaoğluŞahikaZeynep Tuğçe BayatCansuÖzge ÖzacarKübra SaruhanlıDamlasu İkizoğluKadircan SaruhanlıOktay ÇubukVildanBegüm AkkayaNihan OkutucuCem UsluTolga SalaAhmet Şenkaya

Alıntılar

Benim akrabalarım benim kurallarım! Benim sözümün üzerine söz söyleyeceksen gidip kendi aileni kuracaksın.

Haluk Bilginer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir