Show TV ekranlarında gösterilen Baba dizisi 1. bölümüyle seyirci ile buluşurken kullanıcılar dizinin ana karakterlerinden kabul edilen “Büşra Saruhanlı”nın kim bulunduğunu, hangi oyuncu tarafınca canlandırıldığını ve gerçek adının ne işe yaradığını merak ediyor.

Ocak-Aralık ayında tanıtımları meydana getirilen Baba dizisi Şubat ayının ortasında dizi severlerle buluşuyor. Dizide yer edinen karakterlerden birini canlandırılan meşhur oyuncu, gerçek adı, yaşı, evli olup olmadığı, boy ve gövde benzer biçimde fizyolojik özellikleri, Instagram adresi benzer biçimde sorgulamalarla gündeme geliyor.

Baba dizisinde “Büşra Saruhanlı” kimdir?

Baba dizisinde “Büşra Saruhanlı” dizinin ana konusunu oluşturan Saruhanlı ailesinin bir üyesidir. Ani bir değişimle fakirlikten kurtulan aile, kendisini lüks bir yaşantının içinde buluyor. Büşra Saruhanlı, dizide Kadir Saruhanlı karakterinin kardeşi, Güvenilir Saruhanlı’nın ise kızı oluyor.

“Büşra Saruhanlı” hangi oyuncu?

Baba dizisinde “Büşra Saruhanlı” karakteri Özge Yağız tarafınca canlandırılıyor. Özge Yağız 20 Eylül 1997 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. Başkent Üniversitesi’nde tahsil görmüştür. Instagram’da @ozgeyagizz kullanıcı adıyla varlık gösteriyor.

İlk oyunculuk deneyimini 2016 senesinde gösterilen Adını Sen Koy dizisi ile yaşayan Özge Yağız, ondan sonra Kanal 7 ekranlarında gösterilen Yemin dizisinde başrol karakteri “Reyhan”ı oynamıştır. İkinci sürem sonunda Yemin dizisinden ayrıldıktan sonrasında Yıldız TV’de gösterilen Sol Yanım adlı dizinin oyuncu kadrosunda kendine yer buldu. 2021 senesinde bu kez Show TV’de gösterilen İçimizden Biri adlı dizide “Havva” karakterini oynadı. Şimdi ise gene Show TV’de gösterilen Baba dizisinde Büşra karakterini canlandırıyor.

Havva Aladağ karakteriyle Özge Yağız

Sevgilisi kimdir?

Baba dizisinde “Büşra Saruhanlı” karakterini canlandıran Özge Yağız’ın sevgilisi beyaz perde oyuncusu Gökberk Demirci’dir. Gökberk Demirci 20 Ekim 1989 doğumludur ve sevgilisi ile içinde 8 yaş fark bulunuyor.

2016-2018Adını Sen Koy“Zeliha”2019-2020Yemin“Reyhan Tarhun”2020-2021Sol Yanım“Serra Yıldırım”2021İçimizden Biri“Havva Aladağ”2022-Baba“Büşra Saruhanlı”Özge Yağız filmografisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir