Bad Sector nedir? Bad sector, durağan(durgun) disk sürücüsünde verilerin depolandığı bozuk fizyolojik konumlardır. Bu bozuk sektörden veri okunduğunda yada bu sektöre yazıldığında, bunu doğru bir halde yapmak mümkün değildir.

Bad Sector Nedir

Netice olarak, “Dosyaya erişilirken hata oluştu” yada “Bu dosya okunamıyor” benzer biçimde bir hata mesajı olacaktır. Bu hatalar bilgisayarınızın çökmesine niçin olabilir. Sonrasında verilerinize erişmenizi zorlaştırabilir. Ek olarak, durağan(durgun) diskinizde oldukça sayıda bozuk sektör var ise, bunlar performansta yavaşlama ve hatta mühim sistem dosyalarının bozulması benzer biçimde başka sorunlara da niçin olabilir.

İçindekiler

HDD Bad Sector Nedir?

HDD Bad Sector Nedir?

HDD bad sector, Durağan(durgun) Disk Sürücüsü bozuk sektörü yada Durağan(durgun) Disk Sürücüsü arıza sektörü olarak da bilinmektedir. HDD bad sector nedir? HDD bad sector, durağan(durgun) sürücülerin karşılaşacağı en yaygın arıza türüdür. Bir çok durumda, durağan(durgun) sürücünün plakalarındaki fizyolojik hasardan kaynaklanırlar ve çoğu zaman bir disk kontrolü yada hatta düşük seviyeli bir formatla onarım edilebilirler.

Bad Sector niçin olur? Bad sector, bilgisayarınızın durağan(durgun) sürücüsündeki bir yada daha çok sektörün bir halde ziyan olmuş bölümüdür. Bu, diske fizyolojik hasar yada yanlış biçimlendirme dahil olmak suretiyle herhangi bir sayıda nedenden dolayı olabilir. Bad sector, işletim sisteminin bu alanlardan veri okumasını olanaksız hale getirerek, bunlara erişmeye çalışırken erişim hatalarına yada başka sorunlara niçin olur. Tüm bu bilgiler ışığında bad sector sorunuyla karşılaşmamak için bilgisayarınızın bakımını tertipli olarak yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir