Bazı fotoğraflar, bakılmış olduğu vakit ilk seferde anlaşılamayacak kadar karmaşıktır. İnsan beyninin değişik noktalarına dokunan ve değişik duyguları ortaya çıkaran alt metinleri olan bu fotoğraf ve resimler, zihinde çağrışım illüzyonu oluşturur ve buna bağlı olarak resimlerde değişik şeylere dikkat ederiz. Resimlerde ilk gördüğünüz detay bakılırsa kişilik özellikleriniz birbirinden ayrılır. Bu yazımızda sizler için ilk bakışta gördüklerinize bakılırsa kişilik özelliklerinizi ortaya çıkaran resimleri derledik.

Bakar bakmaz ne görüyorsunuz?

İnsan beyni karmaşık bir yapıya haizdir. Beynimiz kimi zaman gördüklerimizi direkt olarak beynimize kaydeder ve bir resimde olan anlamların birden fazla olmasını umursamadan ilk anlamı le bağdaştırır. Bunun sebebi iki boyutlu resimlerin bazı katmanlarının beynimiz tarafınca ilk algılanan olmaması ve bu yüzden daima arka planda bırakılmaları. Beynimiz ne kadar etken çalışırsa, arka panda yer edinen nesneleri o denli derine inerek algılayabiliriz. Sadece bir çok vakit beyinlerimiz bitkinlik ya da uzun soluklu dinlenme şeklinde nedenler ile bu alt metinleri ve arka planda yer edinen resimleri görmemeyi tercihe der. Bunun yerine ruhsal ve fizyolojik olarak daha yatkın olan görseli kodlayarak resmi bu şekilde hafızamızda kaydederiz. Beynimiz bu şekilde bizlere kişilik özelliklerimizi açığa çıkarma şansı da verir. Bu sebeple biz bu resimler arasından bizlere en yakın olanı seçeriz. İşte baktığınız vakit kişiliğinizi açığa çıkaracak o resimler:

Ördek mi tavşan mı?

Bu resme ilk bakmış olduğunuzda bir ördek ya da bir tavşan görebilirsiniz. Resimde ilk olarak ördek gören bireylerin daha ciddi bir karakteri ve kurallara uyan yapısı n plana çıkıyor anlama gelir. Araştırmalar bu resimde ilk olarak ördek görenlerin sorun çözme yeteneklerinin daha gelişkin bulunduğunu açıklıyor. İlk bakışta tavşan görenler ise daha özgür ruhlu ve kendisine karışılmasını sevmeyen bireyler. Sizler ise ördek görenlere kıyasla daha risk insanlarısınız. Bir problemi çözerken ördek gören insanoğlu denenmiş yolara başvururken, tavşan gören insanoğlu daha riskli yollar denemeyi seviyor. İlk bakışta hem ördek gem de tavşan görenler ise oldukça kısıtlı bir kesim ve beyinlerinin her iki tarafını da kullanabilen insanoğlu.

Maymun mu kaplan mı?

Bu resimde bir kaplan ve bir maymun bulunuyor. İlk olarak eğer maymunu gördüyseniz, öteki insanlara zaman ayırmak yerin kendinize zaman ayırmayı seviyorsunuz. Özgür bir yapınız var ve kimsenin sizi tesir altında bırakmasına izin vermiyorsunuz. Bu ise kimi zaman yalnız kalmanıza neden olabilen tehlikeli bir özelliğiniz. Eğer resimde ilk olarak kaplan gördüyseniz, siz risk almayı ve yenlikleri seve bir kişisiniz anlama gelir. Çoğu zaman hayatınızı uçlarda yaşıyor ve öteki insanoğlu ile aranızı daima belirli bir çizgide tutarak bu çizgiye her geçen gün yeni insanoğlu ekliyorsunuz anlama gelir.

Yaşlı hanım mı genç hanım mı?

Bu resimde bir genç hanım var ve yüzü öteki tarafa dönük Bir de yaşlı hanım var ve bıkmış bir sima ifadesi ila bakmakta. Eğer bu resimde genç akdını gördüyseniz, enerjiniz daima iyimser ve güzelliklere odaklanmış birisiniz anlama gelir. Sizin de ruhunuz hala genç ve öyleki kalmasını istiyorunuz. Eğer resimde yaşlı hanımı gördüyseniz, bir miktar bıkmışlık ve bitkinlik sizin de ruhunuza işlemiş anlama gelir. Siz de yorulmuşsunuz ve artık her an her şey için savaşacak kadar kuvvetli hissetmiyor olabilirsiniz. Fakat ihmal etmeyin, yaşam her an bir savaşım anlama gelir. Yaşlılık bir yere gitmiyor, ruhunuzu genç tutmaya bakın.

Balina mı sörf meydana getiren adam mı?

Bu resimde bir balina ve bir sörf yapana adam var. İlk bakışta balina görenler daha kibar ve sakin birer kişiliğe sahipler. Yaşamı olduğu şeklinde kalmasını isteyenler çoğu zaman ilk bakışta balinayı görüyor, denizin balina ile olan bağlantısını burada çözümlüyorlar. Sakin kişiliklerinin yanı sıra koşturma çabaları olmayan ve dinginliğe erişmiş kişiler olduklarını söylemek de mümkün. Resimde ilk olarak sörf meydana getiren adamı görenler ise hemen hemen yaşamın yeni başladığını düşünenler. Onların enerjisi daima yüksek ve heyecanlarını asla kaybetmiyorlar. Seneler da geçse hep heyecanlı kalacakları kati iken bir taraftan da yaşamın koşturmacasında çoktan yerlerini almışlar şeklinde duruyor.

Timsah mı Anka kuşu mu?

Bu resimde ise iki yana ayrılmış ve ağızlarını birbirlerine karşı açmış iki timsah ile tam ortalarında yer edinen bir Anka kuşu bulunuyor. Eğer resme ilk bakmış olduğunuzda timsahları görüyorsanız, içte içe bazı korkularınız var ve üstesinden gelemiyorsunuz anlama gelir. Dibe attığınız ve sizi korkutan her ne ise, güvenilir olun ki düşündüğünüz kadar ürkütücü olamayacağını tıpkı resmin ortasında Anka kuşunu fark ettiğiniz şeklinde edebilirsiniz. Ek olarak bir miktar da boşvermiş bir insan şeklinde duruyor olabilirsiniz, bu tarz şeyleri çözmek size iyi gelecektir. Anka kuşumu grenler ise daha hayalci ve iyimser kişiler. Yaşamın daima iyiliklerden oluşmasını uman yapıları ve ve bu onları kimi zaman hayal dünyalarına sürüklüyor. Tıpkı bu fotoğraf şeklinde, yaşamı da bir dengesi bulunduğunu ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir