Haftada bir kere de olsa tüketilmesi ihtiyaç duyulan balık tek başına yense bile en leziz yiyeceklerden birisi oluyor. Fakat günümüzde en fazlaca dört gözle beklenen sual balığın yanına ne gider ? sorusu oluyor. Balık yemeğinin yanına yapabileceğiniz en ideal yiyecekleri sizlerle paylaştık. Çorbasından tutun salatasına kadar her çeşit yemeği sizlerle paylaştık. O vakit balığın yanına gidebilecek en ideal yiyeceklere buyurun bakalım.

Mercimek Çorbası

Balığa başlamadan ilkin daima midemizi rahatlatacak ve yormayacak güzel bir çorba tüketimi yapmamız gerekiyor. Bunun için balıktan ilkin mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır bence. Sizler de balığınızın yanına başlangıç olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Acılı Ezme

Günümüzde balığın yanı en fazlaca yakışan ve eğer olmazsa olmazı olan mezelerden birisi de acılı ezme oluyor. Balığın yanına bu şekilde güzel bir meze arıyorsanız o vakit hanımlar acılı ezme tamda sizlere bakılırsa mükemmel lezzet elde edeceksiniz.

Şakşuka

Balık yemeklerinin yanına yakışan en güzel mezelerden biriside şakşuka’dır. Şakşuka patlıcan ile yapıldığından dolayı balığın yanına en iyi yakışan mezelerden birisidir. Eğer şakşuka mezesini seviyorsanız asla durmadan deneyebilirsiniz.

Humus

Humusu genel olarak seven de var sevmeyen de. Fakat balığın yanına yakışan en leziz mezelerden birisidir humus. Balığınızın yanına humus mezesini düşünebilirsiniz.

Helva Tatlısı

Balık yemeğinden sonrasında ne yenir ? Heralde de tatlı değil mi ? İşte bu yüzden balıktan sonrasında yenebilecek en ideal tatlı helva tatlısı olmaktadır. Helva tatlısı unla yada sütle yapıldığı vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir