Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla tesirleri olan burçlar, kişinin yaşamını büyük seviyede tesiri altına almaktadır. Bu etkisinde bırakır bazı durumlar pozitif yönde sonuçlar ile neticelenirken bazı durumlarda çeşitli olumsuzlukların oluşmasına niçin olmaktadır. Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla tesirleri olan burçlar da haberimizin bu bölümünde balık burcunu araştırma altına alacağız. İşte balık burcunun tüm özellikleri ve balık burcunun kişiye katmış olduğu karakteristik özellikleri…

Balık burcu hangi ay doğar?

On iki burçlardan bir tanesi olan balık burcu 20 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasını kapsamaktadır. Bu tarihler içinde doğan kişiler su elementine haiz olan balık burcu olurken balık burcunun pek oldukça hususi durumunu de üstünde taşımaktadırlar. Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla tesirleri olan burçlar, kişinin yaşamını büyük seviyede tesiri altına alırken, kişinin varoluşuna çeşitli etkilerin oluşmasına da niçin olmaktadır.

Balık burcunun genel özellikleri nedir?

Balık burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal yönleri oldukça daha çok ağır basan ve çoğu zaman duygusal yönleriyle hareket eden kişilerdir. Hayatlarında bulunan her insanın iyi bir insan olduğu yanılgısına bir çok vakit düşen balık burçları bu özellikleri dolayısıyla bir çok vakit üzülmektedirler. Sabırlılık süreçleri öteki burçlara nazaran oldukça daha yüksek olan balık burçları, insanlara karşı devamlı da alçakgönüllüdür. Karşısında bulunan insanı mutlu edebilmek için bazı durumlarda istemedikleri pek oldukça şeyi yapabilme durumu içinde olmaktadırlar. Bu özellikleri balık burçlarının bazı durumlarda geri plana atılmasına niçin olsa da balık burçları iyiliğin onları er ya da geç bulacağına inanmaktadırlar. Yalan söylemeyi beceremeyen ve yalandan da fazlasıyla nefret eden balık burçları, güvenilir insanlardır. Sır saklamayı fazlasıyla iyi bilmeleri balık burçlarıyla esasında dost olunmasını elde eden mühim özelliklerden bir tanesidir. Kendilerine ilişik büyük bir ütopyaları bulunan balık burçları, kendi hayal güçlerinde kurmuş oldukları kişilerle ya da vakaları bu ütopya içinde yaşamaktadırlar. Platonik aşık olmak onlar için çoğunlukla karşılaşılan durumlar içinde yer alırken, platonikten gerçek bir ilişkiye dönüşmesi durumunda durumun heyecanını büyük seviyede kaybetmektedirler. Öteki insanların manipülasyonuna kolay bir halde düşme durumu içinde olan balık burçları, dış etkenlerden fazlasıyla etkilenmektedirler. Akıllı ve bazı durumlarda kurnaz tavırları esasında onların kuvvetli yanlarının bulunduğunu gösteren en büyük etmenlerden bir tanesi olurken, balık burçları haklarını savunurlar. Özgüven noktasında bazı durumlarda çeşitli problemler yaşayan balık burçları, özgüven sorunlarını aşmaları durumunda oldukça daha başarı göstermiş olacaklardır. Sinir katsayıları fazlasıyla güçlü olan balık burçları, öteki insanların ilgisiz ve laubaliliğine karşı büyük bir hırçınlık beslemektedirler. İlgi noktasında büyük bir ilgi meraklısı olmaları bazı durumlarda çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmalarına niçin olmaktadır. Balık burçlarının dezavantajlı oldukları noktalardan bir tanesi de şüphesiz kararsızlıklarıdır. Herhangi bir mevzuda direkt olarak bir seçim yapamayan balık burçları bu özelliklerinin sorunlarını bir çok vakit yaşamaktadırlar.

Balık burcunun elementi ve öteki belirleyici özellikleri

 • Grup: Su, dişi, negatif ve değişken
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter ve Neptün
 • Renk: Deniz Yeşili, yeşil ve mavi
 • Uğurlu Taş: Ay taşı
 • Talihli Sayısı: 3
 • Talihli Günü: Perşembe
 • Karşıt Burcu: Başak
 • Şehirler: Londra ve Panama
 • Metali: Platin
 • Çiçekler: İnci çiçeği, zambak, beyaz gül ve papatya
 • Ağaçlar: Kestane, dut, meşe ve dişbudak

Yükselen balık burçlarının özellikleri nedir?

Yükselen balık burçları genel özellikleri itibarıyla öteki burçlara nazaran oldukça daha hassa ve kırılgan bir yapıda olabilmektedirler. Fazla duyarlı olmaları onların bir çok vakit kırılmalarına ve insanoğlu tarafınca incinmesine niçin olurken, yükselen balık burçlarının bu özelliklerini bırakmaları son aşama önemlidir. Uyumlu, duygusal ve hayal dünyası fazlasıyla geniş olan yükselen balıklar genel itibarıyla insanlarla anlaşabilmektedir. Kendi kararlarına ve seçimlerine fazlasıyla güvenemeyen yükselen balıklar, bir çok vakit öteki insanların fikirleriyle hareket etmektedirler. Bu durum ile hayatlarına devam etmeleri yükselen balıklarında hayatlarında devamlı olarak keşke demesine niçin olmaktadır. Kendi kararlarını ve kendi tercihlerini yapmamaları dolayısıyla içlerinde devamlı olarak bir şüphe ve acaba bulunmaktadır. Son aşama yetenekli ve akıllı olan yükselen balıklar, çekimser olmaları dolayısıyla kabiliyetlerini tam manasıyla gösterememektedirler. Bu durum itibarıyla da bir çok vakit başrol olmaktan ziyade geri planda kalmaktadırlar. Yükselen balıklar çoğu zaman şiir, müzik, dans benzer biçimde sanat dallarına meraklı olurlarken kendilerini bu alanda geliştirmeyi fazlasıyla sevmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir