21 Haziran 2022’de ilk bölümüyle TRT 1’de seyirciyle buluşan Balkan Ninnisi dizisinde Süleyman karakterinin kim olduğu, hangi oyuncu tarafınca canlandırıldığı merak ediliyor.

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların öteki yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, değişik milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü konu alıyor.

Dün akşam ilk kısmı gösterilen dizi, seyircide oldukça ilgi uyandırdı ve dizi ile ilgili daha çok informasyon edinmek için on binlerce şahıs arama motolarında sorgulamalar yapmış oldu. Mevzusunun yanı sıra oyuncu ekibi ve karakterler de merak ediliyor.

Dizinin başrol oyuncularından önde gelen Süleyman karakterinin kim olduğu, gerçek adı ve yaşı da dört gözle beklenen mevzular içinde.

  • Dizinin 1. bölümünü Youtube üstünden seyretmek için burayı ziyaret edin.
  • Daha fazlaca dizi karakteri keşfedin.

Balkan Ninnisi Süleyman kimdir?

Balkan Ninnisi dizisinde Süleyman karakterine Erdal Özyağcılar yaşam veriyor. Son olarak Yasak Elma dizisinde “Hasan” karakteriyle görünen Özyağcılar 2004-2007 yılları aralığında gösterilen Yabancı Damat dizisinde “Kahraman” karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

4 Ağustos 1948’de Bursa’nın İznik ilçesinde dünyaya gelen Özyağcılar Bursa Adam Lisesinden sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve ikinci sınıfı okurken ayrılıp İstanbul Belediye Konservatuarına katıldı. Oyunculuğa hemen hemen 18 yaşlarında olduğu sırada Atıf Yılmaz’ın Ölüm Tarlası filmimizde oynayarak başladı. O günden bu yana Özyağcılar pek fazlaca tv dizisi, beyazperde filmi ve tiyatro oyununda oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir