Türk Mutfağında eskiden günümüze kadar sıkça meydana getirilen yiyeceklerden birisi olan barbunya yemeğinin yanına ne gider ? sorusunun cevaplarına bugün hep birlikte bakacağız. Barbunya yemeği zeytinyağlı olarak yapıldığı vakit hakikaten ortaya mükemmel lezzet çıkmış oluyor. Bir de vitamin bakımından devasa yükseklikte değere haiz olduğundan dolayı yazın oldukça tercih edilen yemekler içinde yer ediniyor. O vakit barbunya yemeğinin yanına neler yapabilirim ? onu bakalım.

Pirinç Pilavı 

Her sulu yemeğin yanına yakışan ve bilhassa barbunya yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yiyeceklerden birisi de pirinç pilavı olmaktadır. Sizler pirinç pilavını tercih edecekseniz ister mütevazi yapın ister arpa şehriyeli isterseniz de sebzeli burada karar sizlere kalmış.

Bulgur Pilavı

Barbunya yemeği dendiği vakit yanına yapılabilecek en ideal yiyecek bulgur pilavı oluyor. Pirinç pilavını sevmeyenler yada yapmak istemeyenler var ise o vakit bulgur pilavını seçebilirler.

Cacık

Yaz akşamlarında barbunya yemeği ve pirinç pilavı yada bulgur pilavının yanlarına yapabileceğiniz buz benzer biçimde cacığa bence hayır demezsiniz. Yapacağınız cacığı ise azca bir şey nane ve pul biber ilavesi yaparak daha leziz hale getirebilirsiniz.

Karnıyarık

Ben barbunya yemeğinin yanına bir de kıymalı yiyecek yapmak isterim diyorsanız o vakit patlıcan ve kıymadan meydana getirilen karnıyarık yemeğini tercih edebilirsiniz. Hem zeytinyağlı barbunya hem de karnıyarık yemeği görkemli ikili olacaktır.

Soğan Salatası

Barbunya yemeğinin yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisi de asla şüphesiz soğan salatasıdır. Şu demek oluyor ki sizler soğanı dörde bölüp halka şeklinde yaparak ve üstüne de hem pul biber hem de sumak dökerek mükemmel sunum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir