Baş Belası dizisi ATV ekranlarında gösterim hayatına başlıyor. Dizinin oyuncu ekibi şimdiden merak edilmeye başlandı. Peki Baş Belası dizisinde hangi oyuncular var? Hangi oyuncular, hangi karakterleri canlandırıyor? İşte dizinin tam liste oyuncu ekibi!

ARC Film’in yapımcılığını üstlendiği ve yönetmenliğini Murat Onbul’un yapmış olduğu Baş Belası dizisi 20 Haziran 2021 tarihinde ATV ekranlarında gösterim hayatına başlıyor. Son dönemde yükselişte olan ATV dizileri, Baş Belası ile dizi koleksiyonuna bir yenisini daha ekliyor. Görünüşe nazaran Baş Belası bir polisiye dizisi! Sadece esas sual şu: Dizi, beklenen reyting rakamlarını yakalayabilecek mi?

  • Yapım: ARC Film
  • Yapımcı: Fatih Enes Ömeroğlu
  • Yönetmen: Murat Onbul
  • Senaryo: Gülsev Karagöz, Zafer Özer Çetinel, Ahmet Orçun Okşar, Ramazan Demirli

ATV’nin tanıtım sayfasında dizi mevzusu ile ilgili şu ifadeler kullanılmış:

Baş Belası, kendisini ailesine adamış bir bayan olan İpek Gümüşçü’nün yaşamını derinden sarsan vakalar sonucu emniyette psikolog olarak çalışmaya başlamasıyla yaşadıklarını mevzu alıyor. İpek’in çocukluğundan beri tutkusu olan polisiye merakı onu katliam ofis baş komiseri Şahin Kara’yla sık sık karşı karşıya getirecek. “Baş Belası” birbirine taban tabana zıt bu iki karakterin polisiye maceralarla süslü keyifli hikayeleri…

Kaynak

Seçkin Özdemir (Şahin Kara)

İrem Helvacıoğlu (İpek Gümüşçü)

Dilara Aksüyek (Nazlı Tüzün)

Bülent Düzgünoğlu (Mehmet Yağcı)

Sevinç Baykent (Perihan Aydoğan)

Taner Rumeli (Yener Yılmaz)

Yılmaz Kunt (Zirve Akkaya)

Buse Buçe Kahraman (Nermin Kuşçu)

Mert Yavuzcan (Birol Tüzün)

Ergül Miray Şahin (Betül Gülmez)

Özgür Cem Tuğluk (Ümit Ertek)

Sulh Yalçın (Kadir Gümüşçü)

Eyüp Mert İlkıs (Görkem Gümüşçü)

Baş Belası 1. Bölüm 1. Fragman izle!Baş Belası 1. Bölüm 2. Fragman izle!

Başroller

Seçkin Özdemir

Dizinin başrol oyuncuları içinde Seçkin Özdemir ilk göze çarpan isim. (İnstagram hesabı burada) Çoğunlukla kısa süreli dizilerde boy gösteren Özdemir’e daha ilkin pek oldukça dizide başrol oyunculuğu verilmişti. Bu diziler içinde Acı Aşk, Kiralık Aşk, Ateşböceği, Tehlikeli Karım, Can Kırıkları, Sevgili Geçmiş, Hizmetçiler yer ediniyor. Seçkin Özdemir son olarak Kurum Osman dizisinde Flatyos karakterini canlandırmıştı ve karakterin dizideki ölümü üstüne yeni bir projeye giriş yapmış oldu.

Seçkin Özdemir’in dizide canlandırdığı Şahin Kara karakteri şu şekilde anlatılmış:

Karizmatik, azca konuşan, kendi bildiğinden şaşmayan bir adam. Katliam Yazıhane’nun başarıya ulaşmış başkomiseri. İşini sevmiş olarak yapıyor, işine karışılmasından asla hoşlanmıyor. Kız kardeşiyle beraber bir yetimhanede büyümüş. Bekar, asla evlenmemiş. Kendisi benzer biçimde polis olan kız kardeşinin kaybı Şahin’in yaşamının dönüm noktası. Kardeşinin ölümüne sebep olan şebekeyi çökertmek en büyük amacı. Kaybedeceği bir şey yok, gözü pek, korkusuz. Öfkeli, inatçı, çoğunlukla ters ve sert bir yapısı var. Ekibini sevip kolluyor. Sevgisini pek göstermese de hepsini ailesi benzer biçimde sahiplenmiş. İpek hariç. Polis olmayan birinin katliam büroda işi olmadığını düşünüyor Şahin. Kendince haklı sebepleri de var. Rutinlerini seven, alışkanlıklarına bağlı Şahin’in yaşamı, İpek’le çalışmak zorunda kalınca alt üst oluyor. Tarzları birbirinden değişik, bakış açıları birbirinden değişik, eğitimleri, statüleri birbirinden değişik bu iki ayrı dünya insanının ortak bir amacı var.

İrem Helvacıoğlu

Baş Belası’nın bir öteki başrol oyuncusu İrem Helvacıoğlu. (İnstagram hesabı burada) 2 Şubat 1990’da Almanya’da dünyaya gelen Helvacıoğlu, 2010 yılından bu yana Türk dizi sektörünün içinde. Onu daha ilkin Behzat Ç., Görkemli Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları, Sen Anlat Karadeniz ve Seni Oldukca Özledim dizilerinde destek ve başrol karakterlerde görmüştük. İrem Helvacıoğlu tv sektöründe 2018’de zirveye oturdu diyebiliriz. Şu sebeple o tarihten bu yana başarıya ulaşmış oyuncuya üçüncü kez başrol veriliyor. İrem Helvacıoğlu’nun dizide canlandırdığı İpek Gümüşçü karakteri şu şekilde anlatılmış:

Güzel, şık, bakımlı, zevkli bir bayan. Son aşama akıllı, gözlem kabiliyeti yüksek, gövde dili ve insan psikolojisini okuma mevzusunda uzman. Hareketli, enerjik, birazcık fazla konuşuyor. Psikoloji mezunu olmasına, üstüne bir de klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmasına karşın asla çalışmamış, erken yaşta evlenip ev hanımı olarak sürdürmüş yaşamını. Yaşamı süresince asla maddi sorun çekmemiş. Cemiyette doğrusu sosyetede sevilen bir surat olmuş. Canından oldukça sevilmiş olduğu bir oğlu var. Onun için her türlü fedakarlığı hayata geçirmeye hazır, her zorluğa katlanabilir. Polisiye meraklısı. Mevzusu polisiye olup da okumadığı kitap, izlemediği film kalmamış. Büyük bir arşivi var. Kocasının hataları sebebiyle İpek’in yaşamı alt üst oluyor. Art arda yaşamış olduğu beklenmedik vakalar zinciri sonucunda cemaat yaşamının incisi, ev hanımı İpek’in yeni bir kimliği oluyor ve emniyette göreve başlıyor. Yedi düvelle barışık, kontakt uzmanı İpek’in karşısına duvarlarını bir türlü yıkamadığı Şahin çıkıyor.

Ansiklopedika Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir