Kaliteli kombi dendiği süre akla genel olarak ilk gelen Baymak markası oluyor. Bizde bu makalemiz de Baymak markasında karşılaşılan RP hatasının ne işe yaradığını sizler için araştırıp bulmuş olduğumuz detayları sizlerle paylaştık. İlk olarak dostlar Baymak markasında RP hatası alıyorsanız bunun anlamı düşük tazyik uyarısı anlama gelir.

Baymak rp Hatası Çözümü

Kombiler de esasen genel olarak en ideal su basıncı 1.5 ila 2 bar içinde olması gerekiyor. Eğer bu sevilerin altında bir tazyik olursa o süre otomatikman kombiniz bu hatayı verir ve sizler de bu hatayı düzeltmezseniz o süre da kombiniz pek sıhhatli çalışmaz.

Peki RP hatasını iyi mi çözebiliriz ? İlk olarak kombinizin alt kısmında mavi su vanası bulunur o yerden tazyik seviyesini ideal seviyeye ayarlamanız gerek. Fakat yanlışlıkla ayarı fazla kaçırıp fazlaca fazla su basarsanız o süre da derhal tahliye vanasını kullanıp fazla olan suyu bu şekilde boşaltabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonrasında derhal hatanın düzelmesi için kombinizin şalterlerinizi tamamen kapatın ve ondan sonra açın. Eğer bu hatayı çözdüğünüz halde ekranda basınçla ilgili yanıp sönen RP hatasını almaya devam ediyorsanız kart arızası veriyor olabilir. Bu mevzuda ise sizin maalesef yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombinizin garantisi devam ediyorsa yetkili servisi arayıp yaptırabilirsiniz. Fakat garantisi yok ise o süre güvenmiş olduğunuz bir kombi tamircisinden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir