Çarşı ve Mahalle Bekçisi Nedir?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Özetlemek gerekirse; devlet, hükûmet, kent yada cemiyet tarafınca kamu güvenliğini sağlamak, kabahat işlenmesini önlemek ve kolluk faaliyeti yürütmekle görevlendirilen kişidir

Jandarma Bekçi Alımı

Bekçi alımlarıyla ilgili JGK lığından yeni izahat geldi. Bekçilik kanunu çıkarılmıştı.Çıkarılan kanuna gore artık Bekçiler Jandarma bünyesinde çalışabilecekler.

Vatanımızda binlerce adayın merakla beklediği personel alımlarından kabul edilen bekçilik için bilhassa jandarma bünyesinde yapılacak olan bekçi alımları ile ilgili olarak bir son dakika açıklaması gelmiş olmakla birlikte bu açıklamada jandarma için bekçilik alımlarında adayların sağlaması gereksinim duyulan müracaat şartları hakkında yer ediniyor. İşte merakla beklenen jandarma bünyesinde bekçilik için müracaat şartlarına ilişkin gelişmeler ve son dakika bilgileri

Jandarma için Bekçilik Alımı Açıklaması

“Genel kolluk kuvvetlerine destek olmak suretiyle, güvenlik ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak çarşı ve mahalle bekçileri istihdam edilir.Güvenlik ve jandarma teşkilatlarında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin amirleri meslek hiyerarşileri içinde tespit edilir.”

Fakat ilgili kanunda ek olarak bekçi alımlarına ilişkin ek olarak ikamet şartı getirilmiş olup bu kapsamda mahalleye bekçi olacak adayların mahallede ikamet etmesi gerektiği de ifade edildi. Mezuniyet şartı da vurgulanan bir diğeri alım şartı olmakla birlikte Jandarma ve EGM bünyesine yapılacak bekçi alımlarının minimum lise mezunu adaylar arasından yapılacağı açıklandı.

Jandarma Bekçi Alımı Ne Vakit Yapılacak

2020 itibari ile en beklenen alımlardan kabul edilen çmb için adaylar artık jandarma bünyesinde de vazife alabilecek. Peki yeni dönem alımları ne zaman yapılacak, bu sual birçok aday tarafında merak ediliyor. Mevzu ile ilgili olarak yetkililer tarafınca neredeyse bir izahat gündemde yer almıyor. Fakat bilhassa korona virüs salgını göze alındığında ilanın 2020 yılı içinde gelmesine ihtimaller içinde bakılmıyor. Gene de yıl sonuna kadar bir izahat gelmesi durumunda ise 2020 sonuna doğru bir alımın olması ihtimaller içinde olabilir. Mevzuyla ilgili bir izahat gelir gelmez web internet sitemizden siz adaylar için paylaşılacaktır.

Güvenlik Genel Müdürlügü (EGM) Bekçi Alımı Yapılacakmı ? Bekçi alımı 2020 müracaat şartları

Puan Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir