Fenerbahçe Spor Kulübü resmi web sayfasından yapmış olduğu açıklamayla 2011 Süper Kupa finalini gündeme taşıdı. 3 Temmuz 2011’de yaşanmış olan vakalar sonrası lig şampiyonu Fenerbahçe ile kupa şampiyonu Beşiktaş arasındaki Süper Kupa finali oynamamış ve ileri bir tarihe ertelenmişti.

27 Aralık 2021’de Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Fenerbahçe’ye ve yöneticilere yönelik tüm suçlardan beraat etmesine karar verdi. Bu gelişmenin arkasından Fenerbahçe Spor Kulübü resmi web sayfası, Türkiye Futbol Federasoyun Yönetim Kurulu’nun dikkatine sunmuş olduğu bir çağrıyı kamuoyu ile paylaştı.

Çağrıda Fenerbahçe 27 Aralık 2021 tarihinde, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin Futbolda Sözde Şike Davası’nda mahkemenin verdiği beraat kararını onamasıyla kulübün 2010-2011 şampiyonluğunun bir kez daha tescil edildiğini, buradan hareketle şampiyonluğun getirmiş olduğu organik bir hakkı dile getirmek istediklerini beyan etti.

2010-2011 Süper Lig Şampiyonu Fenerbahçemiz ile aynı sezonun Türkiye Kupası Şampiyonu Beşiktaş içinde oynanması ihtiyaç duyulan 2011 Türkiye Süper Kupa karşılaşması, kamuoyunun bilmiş olduğu şeklinde hain örgütün tertiplediği sözde dava ve devamında TFF’nin almış olduğu erteleme sonucuna istinaden oynanamamıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, 30 Aralık 2021 resmi web sayfasında yapmış olduğu açıklamadan

2011 Süper Kupa finali oynanacak mı?

2011 Süper Kupa finalinin oynanması ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca herhangi bir izahat yayınlanmadı. Sadece bu talebin ilerleyen günlerde pozitif/negatif bir halde karşılık görmesi şimdilik öngörülemiyor. Bu sürem 20 takımlı Süper Lig’de oldukça yoğun bir maç fikstürü var. Dolayısıyla söz mevzusu maçın oynanmasına karar verilse dahi takvim belirlemede zorluklar yaşanabilir.

Bunun yanı sıra Trabzonspor kulübünün söz mevzusu karşılaşmanın oynanmasına itiraz etmesi umut ediliyor. Zira Trabzonspor kulübü ve taraftarı, internasyonal mahkemelerde yapmış olduğu itiraz başvurularıyla davanın uzamasına yol açacak bazı hukuki işlemler gerçekleştiriyor. Bundan dolayı TFF’nin söz mevzusu maçın oynanmasını bir süre daha ertelemesi umut ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir