Sezonu çifte kupayla kapatan Beşiktaş Süper Kupa’da kimle oynuyor? Beşiktaş’ın Süper Kupa’daki rakibi kim oluyor 2021? Süper Kupa finali hangi takımlar içinde oynanacak?

Beşiktaş Süper Ligi kazanarak 2021’deki ilk kupasını kazanmayı başardı. Siyah beyazlı ekip Ziraat Türkiye Kupası finalinde Antalyaspor’u 2-0 yenik ederek bu sürem 2. kupasını elde etti. Futbol severler şimdiye kadar iki kupa kazanan Beşiktaş’ın Süper Kupa’da hangi takımla karşılacağını araştırmaya başladı.

Süper Kupa finali Süper Lig birincisi ile Türkiye Kupası şampiyonu içinde oynanan bir müsabakadır. Kazanan ekip Süper Kupa’yı müzesini götürür. TFF kurallarına gore eğer bir ekip her ligi hem de Türkiye Kupası’nı kazanmışsa Süper Kupa finalinde Türkiye Kupası finalisti ile karşı karşıya gelir. Mesela 2018-19 sezonunda Galatasaray sezonu iki kupayla tamamlamış ve Süper Kupa’da tekrardan Akhisarspor ile karşılaşmıştı.

Süper Kupa final maçı ne süre oynanacak 2021?

Süper Kupa final maçları yeni sürem başlamadan ilkin Ağustos ayında oynanıyor. Sadece geçtiğimiz yıl salgın sebebiyle Süper Kupa final tarihinde değişim yapılmıştı. Bu sürem aksi bir gelişme yaşanmadığı sürece, Süper Kupa’nın belirli sayıda izleyici ile Ağustos ayında oynatılması planlanıyor.

Süper Kupa daha ilkin Cumhurbaşkanlığı Kupası adı altında oynanıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir