Beyaz kıyafetler her koşulda kombinlenebilen bununla birlikte son aşama şık bir görünümün oluşmasını elde eden son aşama kurtarıcı parçalardır. Beyaz kıyafetlerin kim bilir en büyük problemlerinden bir tanesi lekelerdir. Bazı durumlarda tüketilen yiyecek ve içecekler dolayısıyla dökülmesi, bazı durumlarda dolapta dururken dökülme problemi dolayısıyla beyaz tişörtlerden lekeleri çıkarmak için uygulanması ihtiyaç duyulan belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Haberimizin bu bölümünde beyaz tişörtlerde bulunan lekeleri kolay ve ergonomik bir halde çıkarmanın yöntemlerini inceleyeceğiz. İşte beyaz tişörtlerde bulunan o lekeler ve çözümleri…

Beyaz kıyafetlerden leke nasıl çıkar?

Beyaz kıyafetlerin en büyük kehanetleri giyildiği ilk gün direkt olarak bir leke ile karşılaşmalarıdır. Beyaz giysilerde bulunan bu leke problemini kökünden temizleyebilmek için kişinin uygulaması ihtiyaç duyulan belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Bu şekilleri tertipli olarak uygulaması sonucunda beyaz kıyafetlerdeki tüm lekelerden kolay bir halde kurtulmuş ve beyaz tişörtünüzü veya giysinizi ilk günkü beyazlığında giymeye devam edebilirsiniz. İşte beyaz kıyafetlerdeki lekeleri çıkarma şekilleri…

Limon lekeyi çıkarıyor

  • Beyaz kıyafetlerinizde bulunan lekeleri çıkarmak için uygulanması ihtiyaç duyulan yöntemlerden bir tanesi şüphesiz limon uygulamasıdır. Uygun bir kabın içine 2 litre kadar kaynamış su dökün. Kaynamış suyun üstüne 3 limon suyu, 1 yiyecek kaşığı tuz ve 1 çay bardağı devamlı kullandığınız çamaşır deterjanından ilave edin. Kabın içinde tüm bu malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonrasında  lekeli olan giysinizi suyun içine bırakın. Akabinde otuz dakika kadar suyun içinde kalmasını sağlayın. Yarım saatin sonunda giysinizi suyun içinden çıkarın ve çamaşır makinenizin içine alın. Akabinde çamaşır makinenizi her zamanki benzer biçimde çalıştırın. Bu işlemin arkasından giysinizdeki tüm lekelerden kurtulduğunuzu görmüş olacaksınız.
  • Limon ile leke çıkarmaya destek olan yöntemlerden bir tanesi de şu şekildedir. Kaynar suyun içine iki tane limonu kati ve kaynar suyun içine atın. Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonrasında lekeli olan beyaz kıyafetlerinizi bu kaynar suyun içine koyun. Peşinden ortalama olarak 40 dakika kadar kaynar suyun içinde kıyafetlerinizin kalmasını sağlayın. Peşinden kıyafetlerinizi suyun içinden çıkarın akabinde çamaşır  makinenizin içinde giysinizi güzelce sudan geçirin. Yıkma sürecinden sonrasında tüm lekenin kolay bir halde çıktığını görmüş olacaksınız.

Karbonatla tüm lekelere elveda

Kıyafetlerinizde bulunan lekeleri yok etmek ve lekeleri kolay bir halde çıkarmak için uygulanması ihtiyaç duyulan yöntemlerden bir tanesi şüphesiz karbonattır. Karbonatın içinde yer edinen bileşenler direkt olarak lekenin çıkmasına destek olurken giysinizin ilk günkü beyazlığında olmasına destek olmaktadır. Beyaz giysinizdeki lekeyi çıkarmak için uygulamanız ihtiyaç duyulan yöntemlerden bir tanesi lekenin olduğu bölgeye karbonatı dökün. Karbonatı lekeli bölgenin üstüne döktükten sonrasında üstüne yarım limonun suyunu sıkın. Yarım limonu karbonatın üstüne döktüğünüzde karbonat ile limon tepkimeye girecek. Belli bir süre kadar bu karışımın lekenin üstünde kalmasını sağladıktan sonrasında hafifçe giysinizi çitileyin. Çitileme işleminden sonrasında lekenin beyaz giysinizden çıktığını görmüş olacaksınız. Peşinden lekesinden arınmış olan giysinizi çamaşır makinesinde yıkarak, tüm kıyafetin tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Kırılgan çamaşırlardaki lekeleri çıkarmak da kolay

Kırılgan kumaşlardaki lekeleri çıkarmak pek oldukca şahıs tarafınca zor görülen durumlar içinde yer alırken, esasında uygun yöntem ve ürünler bu lekeleri çıkarmak son aşama kolaydır. Kırılgan kıyafetlerinizde lekeleri çıkarmak için uygulamanız ihtiyaç duyulan yöntemlerden bir tanesi 3 – 4 litre suyun içine 1 çay bardağı çamaşır deterjanı ilave edin. Çamaşır deterjanından sonrasında suyun içine 1 çay bardağı hidrojen peroksidi ilave edin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan lekeli olan giysinizi bu suyun içinde beklemeye alın. Beklemeye alma sürecinden sonrasında giysinizin üstündeki lekenin tamamının çıktığını ve lekelerinden arındığını görmüş olacaksınız.

Video: Sararmış Çamaşırınız Kalmasın! | Beyazlarınız Daha Beyaz Olsun! | Süper Karışım Yaptım

https://www.youtube.com/watch?v=VI4Zhgw8sngVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Sararmış Çamaşırınız Kalmasın! | Beyazlarınız Daha Beyaz Olsun! | Süper Karışım Yaptım (https://www.youtube.com/watch?v=VI4Zhgw8sng)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir