Çamaşırlarımızın temiz olmasını sağlamak amacıyla çamaşır makinesi içinde kullandığımız deterjanlar, kirli çamaşırların temizliği kadar hem de kıyafetlerin deformasyona uğramış olmaması için dikkatli seçilmesi ihtiyaç duyulan bir unsurdur. Yanlış seçim ya da yanlış yıkama sonucunda en sevdiğiniz kıyafetlerinize veda etmeniz gerekebilir. Tüm bu durum itibarıyla beyazlar için en iyi deterjanın hangisi bulunduğunu sizler için derledik. Çamaşırlarınızın fazlaca daha uzun ömürlü olmasını ve kirlerinden de arınmasını sağlamak amacıyla haberimizin detayında yer edinen çamaşır deterjanlarına talih verebilirsiniz. İşte beyaz çamaşırlar için en iyi deterjanlar…

Beyaz çamaşırlar için hangi deterjan kullanılmalı?

Çamaşırların temizliğini sağlamak amacıyla kullandığımız deterjanların seçiminde birbirinden değişik pek fazlaca durum yer almıştır. Bu durumların başlangıcında giysilerde bulunan lekelerin çıkarmasını sağlaması gelirken, deterjanın kokusu ve giysilere herhangi bir zararın gelmemesi de önemlidir. Deterjanların içinde bulunan partiküller bir çok süre çamaşırlardaki lekenin temizlenmesini sağlasa da bazı durumlarda çamaşırlarda kalıntı bırakma ya da çamaşırı sertleştirme durumları yaşatmaktadır. Bu aşamada çamaşırlarınızı doğru yıkamak oldukça önemlidir. Çamaşırlarınızı yıkarken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en büyük husus, çamaşırları renklerine bakılırsa ayırt etmektir. Beyaz çamaşırların içine renk vermesine niçin olacak hiçbir ürünün bulunmaması gerekir. Aksi taktirde ne kadar beyazlatıcı deterjanlar kullansanız da rengi değişen çamaşırı yeniden eski haline getirmek epey zor olsa gerek. Bu durum itibarıyla çamaşırlarınızı rengine bakılırsa ayırt ettikten sonrasında çamaşırların rengine uygun deterjan seçiminizi yapabilirsiniz. Beyazla için hususi formül edilmiş deterjanların kullanılması, çamaşırlar lekelerinin temizlenmesine destek olacağı şeklinde hem de çamaşırların formunun bozulmasına da engel olacaktır. Beyaz çamaşırlarınızı piyasada bulunan deterjanların hangisiyle yıkayacağınıza karar veremiyorsanız aşağıda yer edinen deterjanları güvenle tercih edebilirsiniz.

Beyazlar için oldukça etkili olan deterjanlar şu şekildedir;

Persil toz deterjan

Persil – Derin Temizleme Teknolojisi

Piyasa da bulunan toz deterjanlar içinde ilk sırada şüphesiz Persil gelmektedir. Lekeleri olağanüstü çıkarmasıyla neredeyse hepimiz tarafınca tercih edilen Persil toz deterjan, güzel kokusuyla da şahıs mest etmektedir. Piyasaki öteki çeşitlerine nazaran fazlaca daha maliyetli olması Persil nezlinde bir handikap oluştursa da çamaşırlarının temiz olduğundan güvenilir olmak isteyenler kişilerin vazgeçilmezleri içinde olmaya devam ediyor. Renkli ve beyaz çamaşırlar için etkilerini bir fazlaca gösteren Persil deterjanı, uzun vadeli kullanmak isteyeceksiniz. Çamaşırlarda bulunan lekelerin derinlemesine temiz olmasını elde eden Persil deterjanı güvenle tercih edebilir ve kıyafetlerinizde bulunan tüm lekeleri çıkaracağına güvenilir olabilirsiniz.

Ariel toz deterjan

Ariel toz deterjan

Deterjanlar içinde gene iyi sıralarda olan ve tam bir fiyat performans ürünü olan Ariel, lekelerin yüzeylerden kolaylıkla çıkmasını sağlarken, kıyafetlerinizin derinlemesine temiz olmasını elde edecektir. Persil’e nazaran kokusu fazlaca hoş olmasa da değişik türevleri bulunmaktadır. Koku hepimiz için öznel bir durum olduğu için Ariel toz deterjanını da beyaz çamaşırlarınızın temizliğinde güvenle tercih edebilirsiniz. Giysilerde bulunan en inatçı lekeleri ustaca çıkaran Ariel toz deterjanını güvenle tercih edebilir ve çamaşırlarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz.

OMO toz deterjan

OMO toz deterjan

Deterjanlar içinde en eski olan ve çoğu zaman büyükannelerimizin evinde görmeye alışık olduğumuz deterjanlardan bir tanesidir. Omo giysilerde bulunan lekelerin çıkmasına destek olurken hem de derinlemesine bir temizlik elde edecektir. Kıyafetlerin temizlenmesine ve lekelerden arınmasını elde eden OMO toz deterjanın fazlaca kalıcı bir kokusu bulunmamaktadır. Bilhassa uzun süre kuruma evresinde kalan çamaşırlarınızda deterjan kokusu bulmanız neredeyse imkansızdır.

ALO toz deterjan

ALO toz deterjan

Renkliler be yazlar için iki değişik çeşidi bulunan Alo toz deterjan, lekelerin yüzeylerden temizlenmesine destek olan piyasa da fazlaca daha makul fiyatlarda bulabileceğiniz ürünler içinde yerini alıyor. Makul fiyatlı bir deterjan tercih etmek istiyorsanız Alo tos deterjanı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir