Et çeşitlerinde günümüzde sık sık meydana getirilen ve her evde oldukca sevilen sofraların vazgeçilmezi biftek yemeğinin yanına ne gider ? yazısına bugün hep birlikte göz atacağız. Akşam yemeği olacak biftek yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o vakit hanımlar merak etmeyin bu mevzuda sizlere detaylı olarak destek olacağız. Bifteğinizin yanına yapacağınız bu yemekler ile menünüz daha varlıklı hale gelecektir.

Sebzeli Garnitür

Yaptığınız biftek yemeğinizin yanına yakışacak yiyeceklerin başlangıcında sebzeli garnitürler gelmektedir. Kısaca elde etmiş olduğunuz patlıcan , soğan , patates ve kırmızıbiber şeklinde sebzeleri harmanlayıp bir arada yaparak ortaya mükemmel lezzet çıkartabilirsiniz.

Pilav

Türk Mutfağının en olmazsa olmaz ve en leziz yemeklerinden kabul edilen pilav yapacağınız bifteğin yanına oldukca iyi olacaktır. Bundan dolayı et çeşitlerinin yanına genel olarak pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapılmaktadır. Bu yüzden bu ikisi menünüzü oldukca varlıklı yapmış olacaktır.

Patates Püresi

Patates püresi çocuk büyük demeden hepimiz tarafınca oldukca sevilmektedir. Bu yüzden tereyağlı bir halde yapacağınız patates püresini bifteğinizin yanına yapmış olup ve bunların yanına da pilav yaparak güzel akşam menüsü hazırlamış olmuş olursunuz.

Tereyağlı Sarımsaklı Fırında Mısır

Tereyağlı sarımsaklı fırında mısır genel olarak tüm et yemeklerinin yanına servis edilmektedir. Bu yüzden sizler de akşam yemeği olarak biftek yapacağınızdan dolayı Tereyağlı sarımsaklı fırında mısır’ı deneyebilirsiniz.

Domates Solu Makarna 

Hem doyurucu hem de sıhhatli olduğundan dolayı sofraların da vazgeçilmezi olan domates soslu makarnayı bifteğinizin yanına yapabilirsiniz. Aynı vakit da yapacağınız makarnanın üstüne kik ve çeşitli baharatlar atarsanız daha leziz hale getirmiş olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir