Nerede ise her evde en azından bir tane bilgisayar bulunuyor. Bilgisayarlar, televizyonlar ve laptop ekranları da evindeki öteki her türlü eşya şeklinde vakit içinde kirleniyor. Bu yüzden de belirli aralıklar ile bu ekranları temizlemeli ve bakımlarını yapmalıyız. Evde bulunan bazı ekranları silerken ve temizlerken hatalar yapabiliyoruz. Bu hataları yapmamak adına ve bilgisayar ekranları şeklinde bazı yerlerin temizliğini doğru bir halde sağlamanın bazı şekilleri var. Bu yazımızda sizlere, bilgisayar ekranlarının nasıl kolay bir halde temizlenebileceğini anlattık.

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir?

Bilgisayar ve tv ekranlarını temizlerken dikkatli olmalı ve doğru malzemeleri kullanmalıyız. Aksi takdirde hassal olan bu ekranları çizebilir ve görüntü olarak hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına niçin oluruz. Bilgisayar ya da tv ekranlarını temizlerken kesinlikle mikrofiber bez kullanmanız gerekiyor. Bundan dolayı bu tür bezler, bilgisayar ve tv ekranlarının çizilmemesini elde edecektir. Bilgisayar ve tv şeklinde elektronik aletlerin ekranlarını temizleyebilmek için hususi olarak üretilmiş bazı temizlik spreyleri bulunuyor. Bu tür spreyler yardımı ile bilgisayar ekranlarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Üstelik bu tür spreyler ile brilikte, bilgisayar ekranlarına zarar vermeyecek bir tür temizlik bezi de veriliyor. Bu şekilde bilgisayar ve tv ekranlarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Gelin hep beraber bilgisayar ve tv şeklinde elektronik aletlerinizin ekranlarını nasıl temizleyebileceğinizi inceleyelim.

Beyaz sirke ve su

Beyaz sirke, temizlik mevzusunda neredeyse her türlü yerde işe yarayan bir malzemedir. İçerisindeki gıda maddeleri, kullanılan yüzeyleri hem dezenfekte ediyor hem de en iyi şekilde temizliyor. Bu yüzden de beyaz sirke ile bilgisayar şeklinde ekranları temizleyebilmeniz mümkün. Sadece bu araç-gereç ile temizlik işlemine başlamadan ilkin, beyaz sirkeyi su ile seyreltmenizi öneriyoruz. Bundan dolayı beyaz sirke içinde yer edinen asidik maddeler, bu tür bölgelere zarar verebilir. Bu zarardan ise beyaz sirkeyi su ile seyrelterek kurtulabiliriz. Çoğu zaman kullandığınız orandaki beyaz sirke kadar su kullanmanız gerekmektedir. Sonrasında ise elinizdeki mikrofiber bezi de bu beyaz sirke ve su karışımı ile nemlendirin. Sonrasında ise mikrofiber bez yardımı ile bilgisayar ya da tv ekranınızı nazik bir halde paklayın. En sonunda ise kuru bir mikrofiber bez yardımı ile de temizlemiş bulunduğunu bölgeyi güzel bir halde kurutun.

Bilgisayar ekranı temizlerken dikkat etmeniz gerekenler nedir?

Bilgisayar ekranlarını temizlerken birçok değişik detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde bilgisayar ekranlarınıza zarar vermezsiniz. Bilgisayar ekranı temizlerken daima için organik temizlik ürünlerini kullanmak y ada ekran temizliği için hususi olarak üretilmiş temizlik spreyleri kullanmak oldukça daha güvenli olacaktır. Sadece kolonya şeklinde alkollü maddelerin kullanılması, bu tür vizyonun renginde bir açılmaya niçin olabilir. Bu da ekranınızın zarar görmesine ve izleyeceğiniz görüntülerin bozulmasına niçin olabilir. Bu yüzden daha güvenli olan şekilleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem de ileride büyük sıkıntılar yaşamamak için aleti satın aldığınız esnada size önerilmiş olan temizlik malzemelerini de satın almanızı öneriyoruz. bu temizlik malzemeleri, satın alacağınız cihazlara uygun olduğundan herhangi bir mesele yaşamayacaksınızdır.

Bilgisayar şeklinde elektronik aletleri temizlerken kesinlikle cihazların kapalı olması ve elektrik bağlantılarının kesilmesi gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen kısa devreler yaşanabilir ve elinizdeki cihazların telef olmasına niçin olabilirsiniz. Bilgisayar şeklinde elektronik aletler, sıvı temasına karşı oldukça kırılgan olabiliyor. Bilhassa ana kartlarına bir sıvı teması olması, tüm sistemin çökmesine ve bilgisayarın kullanım dışı kalmasına niçin olabilmektedir. Bu tür durumlar da size oldukça büyük harcamalar ya da yeni bir aygıt satın alma şeklinde problemler ile karşı karşıya kalmanız niçin olabilir. Eğer bu tür durumların yaşanmasını istemiyorsanız, elektronik cihazlarınızın ekranlarını temizlediğiniz esnada kesinlikle cihazları kapatlamlı ve elektrik bağlantılarını tamamen kesmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir