Seyhan SOYLU : Merhabalar, hususi bir şirkette proje yöneticisi olarak vazife almaktayım. Bir süredir ihtiyacımız olan saha aktivite yöneticisi pozisyonuna uygun bir personel alımı gerçekleştirdik. Şimdi bu çalışanın yapacağı işleri kolaylaştırmak için kendisine notebook bilgisayar vermemiz gerekiyor. Sadece ben de bunu verirken kullanabileceğim bir bilgisayar zimmet formu yok. Eğer sizde bu durumda kullanabileceğimiz uygun bir bilgisayar teslim raporu var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Seyhan SOYLU ; Bu tür zimmet teslim tutanaklarının önemi fazlaca büyüktür. Çoğu zaman şirketlerin iş amacıyla verdiği bu biçim bilgisayar, telefon ve otomobiller fazlaca fena kullanılıyor. Bunların birazcık da olsa önüne geçebilmek için bu tür teslim tutanakları kullanılmaktadır. Bu sayede ürünün iyi mi teslim edilmiş olduğu ve gelecekte iyi mi teslim alındığı belgelenebiliyor. Hatta noksan yada hatalı teslim yada iade durumlarında firmalar personelin maaşından kesinti yapabiliyor.

Bigisayar teslim raporu

Notebook yada herhangi bir bilgisayarı kişiye zimmetleyebileceğiniz tutanak sayfanın en alt bölümündedir. Excel formatında olması sebebiyle isterseniz office programında , isterseniz de çıktı alarak el ile doldurabilirsiniz.

Bilgisayar zimmet formu doldurulurken nelere dikkat edilmelidir?

+ Teslim alan ve eden kişiler : Burada dikkat edilecek en mühim husus bir zimmeti alırken alan kısmına, iade ederken ise teslim eden kısmına imza atmaktır. Bu durumlar genel anlamda fazlaca karıştırılıyor. Yanlış doldurulan formlar yardımıyla belgeler geçersiz kalabiliyor.

+Tarih : Yazılan tarihlerin doğru olması fazlaca önemlidir. Yaşanılan bir kırılma yada bozulma durumlarının hangi personel tarafınca yapıldığını tespit edebilmek için tarihlere bakılır. Bazı kişiler tarih bölümünü es geçerek boş bırakabiliyor. Bu durumlar istismar edilebileceği için ne olursa olsun, eksiksiz ve doğru bir halde doldurulmalıdır.

+Marka, model ve imei : Zimmet formu ile teslim alınan yada iade edilen bilgisayarın ne olursa olsun; marka , model ve imei no’larının doğru doldurdulduğundan ve boş bırakılmadığından güvenilir olunmalıdır. Aksi takdirde bu bölüme değişik bir aygıt bilgisi girilebilir.

+Zimmet teslim açıklamaları : Bu bölüm aslına bakarsak zimmet formunun en mühim bölgesidir. Cihazda yaşanılan herhangi bir sorun açıklamalar kısmına yazılabilir. Bundan dolayı eğer sorunsuz bir aygıt ile ilgili işlem yapılıyorsa, problemsiz olduğu belli edilerek burası doldurulmalıdır. Boş bırakılan durumlarda da gene istismar edilerek değişik açıklamalar yazılabilir.

Bilgisayar teslim formuİndir

Tagged:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir