Bilgisayarınıza çeşitli sebeplerden dolayı format atabilirsiniz. Bunlar virüs bulaşmış olması, yavaşlaması, verilerin silinmesi yada kendiliğinden çökmüş olmasıdır. Bilgisayarınız artık yenilenmek ve eski performansına yetişmesi için işletim sistemini silerek tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Bunun için bilgisayarımıza format attırırız. Bilgisayarcılara yada kendi evimizde bunlara format atma imkanımız bulunmaktadır. Format atmadan ilkin bilinmesi ihtiyaç duyulan formattan sonrasında web ağımızın tamamen kaybolup yeniden kurulması gerektiğidir. Bu ayarları yapabilmemiz için ağ ayarlarını kuran program desteği elde eden bir programı anlatacağım.

Melis hanımın bizlere yönlendirdiği sual şu şekilde; bilgisayarıma format attım fakat internete bir türlü bağlanamadım herhangi bir mesele yok. Her şey tamam gösteriyor fakat web sıkıntısı yaşıyorum kaç gündür uğraşmaktayım.

Yanıt olarak DRPSu adlı program lüzumlu driverları kurmanıza destek olmaktadır. İnternetinizin olmamasının sebebi ise formattan sonrasında bilgisayarınızdan Ağ Driver paketinin olmaması. Bununla birlikte İnternet ağı olarak geçtiğinden dolayı elinizde var ise yüklemeli yada size belirttiğimiz driver programını ayrı bir dvd’de saklayarak kurabilirsiniz. Sürücülerin eksikliğinden dolayı bilgisayarınız format atıldıktan sonrasında internete hiçbir şekilde girmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir