Dünyanın en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, pek oldukça kişinin her gün tertipli olarak kullandığı bir uygulama olarak dikkatleri üstüne çekiyor. Pek oldukça Whatsapp kullanıcısı, bilgisayara bu uygulamanın nasıl indirildiğine dair bir kafa karışıklığı yaşıyor sadece bu kargaşalık kolaylıkla çözülebilir. İşte bile sıkça kullanılan ve bilgisayar üstünden oldukça daha ergonomik olan Whatsapp’ı bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlattık.

Bilgisayara WhatsApp Web nasıl indirilir?

WhatsApp’ı tarayıcıya gerek olmadan bilgisayarınızın masaüstünden son aşama kolay bir halde kullanabilirsiniz. WhatsApp Masaüstü’nü Microsoft Store, Apple App Store ya da WhatsApp internet adresinden indirip bilgisayara yüklemeniz mümkün. WhatsApp Masaüstü indirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

WhatsApp Masaüstü’nü indirme

Whatsapp Masaüstünü indirmek için bilgisayar tarayıcısında WhatsApp İndirme sayfasını seçmelisiniz. Bu sayfada uygulamayı bilgisayara indirmek için .exe ya da .dmg dosyalarından bir tanesini indirin.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonrasında .exe yada .dmg dosyasını açın ve yüklemeyi tamamlamayın.

WhatsApp’ın bilinmeyen özellikleri

En yaygın mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın malum özelliklerinin yanı sıra oldukça sayıda bilinmeyen özelliği vardır. Whatsapp’ın bilinmeyen sadece etkili özellikleri, aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir.

  • Whatsapp ile mesajlaşırken yalnızca tek bir yazı fontu kullanmak zorunda değilsiniz. Göndereceğiniz metne kalınca, italik yada üst çizgi ilave ederek oldukça daha değişik şekillerde mesajlar atabilirsiniz. Ileti yazarken yıldız işareti ile kalınca (* kalınca *), alt çizgiyle (_italics_) italik, tildlerle (~ üstü çizili ~) üstü çizili oluşturmanız mümkündür.
  • Whatsapp’ta kaybolan mesajlarınızı 7 gün süre ile yeniden görüntüleme şansınız bulunur. Whatsapp’ta kaybolan mesajlarınızı 7 gün süre ile yeniden görüntüleme için sohbetlerde kişiye dokunup “Kaybolan Mesajlar’ı” seçin. Sonrasında da açık butonunu etken hale getirin.
  • Whatsapp’a isterseniz oldukça kolay bir halde gizyazı koyabilirsiniz ve sizden başka herhangi birinin mesajlarınızı görüntüleyememesini isterseniz engelleyebilirsiniz. Bu özellik ile beraber telefonunuzun kilidi açık olsa bile Whatsapp’a giriş yapmak için daha öncesinden koyduğunuz şifreyi girmeniz gerekir. Bu özelliği kullanmak isterseniz, iPhone’da Ayarlar > Gizlilik’i ve peşinden Ekran Kilidi’ni seçin. Face ID seçeneği ile yüz tanıma özelliğine haiz bir gizyazı oluşturmanız mümkündür.
  • Whatsapp’ta fotoğrafınızı istediğiniz kişiden kolay bir halde gizleyebilme şansınız bulunur. Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Profil Fotoğrafı seçeneğine tıklayarak ve hangi kişilere fotoğrafınızı gizlemek istediğinizi seçerek bu özelliği kullanmanız mümkün. Rehberde kayıtlı olmayan kişilerin fotoğrafınızı görmesini engellemek isterseniz de “Kişilerim” seçeneğini seçebilir ve istediğiniz kişilerden fotoğrafınızı gizleyebilirsiniz.
  • Whatsapp durumları pek oldukça kişinin sevmiş olarak kullandığı bir alan. Whatsapp durumunu görmek, iki kişinin de karşılıklı bir halde birbirlerinin telefonunda kayıtlı olması sonucunda gerçekleştirilebilen bir eylemdir. Bazı kişiler rehberde kayıtlı olan birinin de Whatsapp durumlarını izlediğinizi görmesini istemeyebilirler. Whatsapp içindeki ayarlar seçeneğine girerek okundu raporunuzu kapatabilirsiniz.
  • Whatsapp mesajlarınızın devamlı her yerde görünmesini istemiyor olmanız oldukça düzgüsel. Whatsapp’ı her yerde açmak istemiyorsanız, bu durumun oldukça kolay bir yolu vardır. Bunun için ilk olarak telefonunuza gelen Whatsapp mesajlarının ön izlemesinin devamlı olarak görünmesini istemiyorsanız Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeyi Göster tarafında kapalı olan yeri işaretleyin.
  • Whatsapp’ta bazı eski mesajları bulmak ve açmak son aşama zor olsa gerek. Bu tür mesajlara kolay erişebilmek için de mesajları yıldızlamalısınız. Bu işlem için mesaja basılı tutun ve “Yıldız” seçeneğine dokunun.

Gülünç WhatsApp grup adları

3 Bekar 1 Evli
404! Grup İsmi Bulunamadı
Aktifler
Amaçsızlar
Amele Yanığı
Apaçiler
At Hırkızları
At Kafalılar
At Kafası
Babam Varlıklı
Kamu Meydanı
Ülkenin gelecekteki gençleri
Çoğumuz Bekarız
Hız tutkunları
Müthiş Çiçekler
Tıknaz maymunlar
Koyu taraftarlar
Başıbozuklar
Bela İçin Aç
Beş Hececiler
Bırakın Gelsin
Bıyıksız Gençler
Bi’ Arkadaşa Bakıp Çıkacaktık
Biz Dört Kişiyiz Gardaş
Bordo Dereli
Burnumdaki Sivrisinek Isırığı
Canı Sıkılanlar Kulübü
Çakallarla Dans
ÇekyatWhatsapp
Deli Kaplumbağalar
Deli Tosbağalar
Daltonlar
Damsız Girilmez
Dedikodu Kazanı
Dedikodusuz Hava Sahası
Delizekalılar
Derin Deliler Partisi
Dişe Çatal Sokanlar
Efsaneleşmiş Baldo
Efsaneleşmiş Haylazlar
Efsaneleşmiş Tayfa
EL Tayfa
Emolojik Sohbetler
Evde Kalmışlar
Evleneceksen Gel
Falan Filan Aşklar Yalan
Gececi Tayfa
Gerçek Biskolata Erkekleri
Geri-dönüşüm Kutusu
Giriş Var Çıkış Yok
Gossip Boys
Gossip Girls
Goygoycular
Grup Gazoz Şişesi
Grup Matrak
Kabadayı Horozlar
Kadrolu Mutsuzlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir