İleri derecede bilgisayar kullanımı ile yakından ilgisi olmayanlar için kopyala yapıştır yapmakta zor olmaktadır. Bu mevzuya her ne kadar oldukca hakim olsamda size kolay bir yöntemle anlatmaya çalışacam ümit ederim anlarsınız anlamadığınız durumlarda daha detaylı anlatımda yapabilirim. Bugünkü yazımda size bu mevzuyu kendi dilimden anlatacam teknoloji terimlerinden anlatsam bir oldukca şahıs anlamayacaktır.

Rahat yöntemle kopyala yapıştır yapmak?

Fare ile kopyalamak istediğimiz yazıyı seçeriz o kesim genel anlamda mavi renk olur sonrasında CTRL + C tuşları kopyalar. Bu adımı geçtik yazımız kopyalanmış şimdi yapıştırmak istediğimiz yere tıklıyoruz arkasından CTRL + V tuşlarına bastığımızda daha ilkin kopyaladığımız yazı kopyalanmış olacaktır.

Fare ile kopyalama yapmak istersen seçtiğimiz yazı olunca mavi olacak onun üzerine gelmiş olarak farenin sağ tuşu basarak oradaki seçeneklerden kopyalama yapabiliriz. Yapıştırmak istediğimiz yere sol tuşla bir kere tıklar sağ basar ve yapıştır seçeneğine bastığımızda yazımızı yapıştırırız.

Resimleri bilgisayarınıza indirmek isterseniz resmin üzerine sağ tıklayın Resmi Değişik Kaydet olacak seçenekler arasından ona bastıktan sonrasında kaydedilecek yeri soracaktır Masaüstü‘nü seçin arkasından Kaydet butonuna bastığınızda bilgisayarınıza indirilmiş olacaktır.

Kopyalanmayan Resimlerde Kopyalama

Kimi zaman resimler korumalı olur ve kopyalamak istediğinizde kopyalayamazsınız o süre Shift + Farenin Sağ Tuşu bastığınız takdirde kopyalama işlemini gerçekleştirip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

kopyala yapıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir